Папа Римський Франциск вперше публічно звинуватив росію в агресії проти України

Франциск розповів про перелік подій, від яких страждає людство.

Папа Римський Франциск вперше засудив росію за розпочату повномасштабну війну проти України. Таку заяву він зробив під час звернення до членів дипломатичного корпусу, акредитованого при Святому Престолі, з щорічним посиланням «Стан світу». Про це у понеділок, 8 січня, повідомило Associated Press.

 У зовнішньополітичному зверненні до послів, акредитованих при Святому Престолі, Франциск поскаржився, що у 2024 році мир «піддається все більшій загрозі, він ослаблений і частково втрачений».

Зокрема, Франциск розповів про перелік подій, від яких страждає людство. Серед таких Папа Римський відзначив «широкомасштабну війну, яку веде російська федерація проти України». Раніше Франциск, коли висловлював солідарність з українським народом, уникав прямого звинувачення росії.

Зокрема, Франциск засудив напад ХАМАС на південь Ізраїлю 7 жовтня «і всі випадки тероризму та екстремізму». У той же час він сказав, що атака спровокувала «сильну військову відповідь Ізраїлю», яка призвела до загибелі тисяч людей і викликала гуманітарну кризу в Газі.

Він закликав до негайного припинення вогню, включно з Ліваном, і звільнення заручників, утримуваних у Газі, і повторив позицію Святого Престолу, яка прагне до рішення про створення двох держав для Ізраїлю та палестинців і міжнародно гарантований особливий статус для Єрусалиму.

 Також у своєму зверненні Папа Римський засудив практику сурогатного материнства. На думку Франциска, дитина є подарунком і «ніколи не є основою комерційного контракту», він закликав до глобальної заборони сурогатного материнства.

До слова, наприкінці липня 2023 року Папа Римський Франциск назвав російську владу «братами» і закликав повернути зернову угоду.

Читайте також: хлопчик зі Львова, який постраждав під час ракетної атаки у Вінниці, зустрівся з Папою Римським (ФОТО/ВІДЕО)

«Закликаю моїх братів, представників російської влади, відновити Чорноморську ініціативу, щоби була можливість безпечно транспортувати зерно», – сказав він.

Водночас, коментуючи обстріли зернової інфраструктури в портах, Папа Франциск не сказав прямо, хто саме їх здійснює.