Педагоги разом з учнями врятували близько двохсот лелек (ФОТО)
Педагогічний і учнівський колективи ДНЗ «Погірцівське вище професійне училище» в с. Погірці Самбірського району Львівської області, допомогли лелекам вижити у засніженому полі, на яке вони приземлилися, повернувшись із вирію.
Про це кореспондентам Варта 1 розповіла Ірина Хім'як.
«Негода застала зненацька велику кількість лелек - десь біля 200 птахів. Через низьку температуру повітря птахи почали замерзати та потребували допомоги.» - розповідає пані Ірина.
Небайдужі до долі птахів люди вирішили врятувати їх, і діяли згідно рекомендацій екологів :
на відстані 10-15 метрів до місця розташування птахів очистили невелику ділянку та виклали на підготовлені місця сіно, солому, сухі багаторічні трави.
І саме на це місце насипали птахам відігріту морожену рибу, варену картоплю та ін.,аби птахи мали де зігрітися та чим поживитися.
Нагадаємо, що в зв'язку з несприятливими погодніми умовами, мешканці Львівщини всіма силами допомагають врятувати пернатих.
Доводимо до відома небайдужих декілька порад екологів та рятувальників, щоб краще допомогти птахам і не зашкодити їм:
- птахів не можна лякати, не слід підходити до них ближче, як на десять метрів. Кожен наступний їх політ – це витрата енергії. А це дуже небезпечно для їх життя саме зараз, бо вони виснажені не лише перельотом, але і холодною, голодною і сніжною погодою.
- звертаємо вашу увагу, що лелеки ковтають їжу цілком, тому краще, щоби їжа була подрібнена на шматки – риб’ячі голови чи шматочки м’яса: краще прісноводних риб чи дрібні карасики (як зазначають екологи – в жодному випадку риба не має бути солона), субпродукти птахівництва (курячі голови, шийки, серця чи печінку) і тваринництва (яловичина: обрізки, кишки – трохи подрібнені), шматочки курячого або м’яса яловичини, а також поставити ємність з водою. Обов’язково має бути їжа тваринного походження, до якої можна досипати в помірних кількостях зерно чи висівки.
- Якщо птахи зовсім ослаблені (тобто такі, які слабо не реагують на людей), то їх потрібно забрати, відігріти і тимчасово розмістити в хлівах або інших господарських будівлях разом із домашніми тваринами.