Пенсіонерка отримала п’ять років в’язниці за лайки в соцмережі
Свою провину жінку визнала лише частково
Городищенський районний суд Черкаської області визнав винною жінку у глорифікації учасників збройної агресії Росії проти України. Причиною обвинувачення стали «лайки» в соцмережі. Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 31 березня.
Так із червня і до початку серпня 2022-го обвинувачена зі свого мобільного телефона «Doogee» у мережі «Одноклассники» «лайкала» і таким чином поширювала дописи на підтримку російської армії і антиукраїнського змісту:
- фото російських військових із текстом «В Карачаевске хоронят Героя России, генерал-майора ВВС России, одного из лучших… Он погиб над Луганской областью… Самолет сбили, пилот не успел катапультироваться. Ему было 63 года. Вечная память…»;
- публікацію «Зная украинскую натуру, надо на освобожденных территориях проводить бессрочную акцию! «Сдай бандеровца, получи путевку в Крым!» с полным пансионом на 14 дней! Спорим прокатит?»;
- відеозапис «Казахская женщина украинцам правду»;
- цитату «Следующая война в Европе будет между россией и фашизмом, только фашизм будет называться «демократией»;
- текст «Уроженец забайкальского села Ундино-Поселье… получил ранение обеих ног во время спецоперации на Украине. Он целых 12 дней полз до расположения российской армии с двумя гранатами в руках… Фактически повторил подвиг… Похудел сильно, но, главное, живой! Не сломлен Герой!»;
- зображення російського військового із текстом: «Памяти кавалера ордена мужества, полковника. Героически погиб… при исполнении воинского долга в ходе специальной военной операции на территории Украины… Похоронен с воинскими почестями 13 июля 2022 в Ульяновске. Выражаем искренние соболезнования родным и близким! Светлая память Герою!».
У судовому засіданні жінка вину визнала частково та пояснила, що, переглядаючи сайт «Однокласники», вона дізналася про героя-льотчика, афганця, який помер.
Жінка поставила «вподобайку», бо в її дядька син загинув в Афганістані, а весь допис вона не читала. Також переглянула відео жінки, яка за національністю казашка і проти війни, тому поставила їй «лайк». Обвинувачена сама раніше проживала у Казахстані і розмовляє російською. Хоча ще з 1994 року отримала громадянство України.
Також відмітила інформацію про чоловіка, який отримав поранення обох ніг, але не зʼясовувала де він воював і отримав поранення, всю інформацію вона не переглядала. Поширення допису «здай бандерівця, отримай путівку у Крим» вважає своєю «глупістю», оскільки, перебуваючи у лікарні, нібито давала іншим особам свій мобільний телефон і хтось інший це лайкнув від її імені і за це вона дійсно повинна понести відповідальність.
Жінка пояснювала в суді, що на той час не задумувалася над своїми діями і проставляла «вподобайки», не розуміючи наслідків, а зараз розкаюється. Тепер вона начебто займається волонтерством і допомагає українській армії грошима і продуктами харчування, але доказів цього надати не може.
Однак суд не повірив у щире каяття громадянки і вважає, що вона досі повністю підтримує російську пропаганду. Зокрема на запитання суду «Що відбулося в Донецькій і Луганській областях?», обвинувачена відповіла, що «Бастували шахтарі у Словʼянську», «Населення було незгідне з рішеннями влади, що призвело до заворушень серед населення», чим потім скористалася росія.
На думку суду, обвинувачена надала неправдиві показання щодо своїх вчинків, зокрема почала звинувачувати невідомих осіб, які нібито взяли в неї телефон і розповсюдили антиукраїнські публікації. Виправдовувалася тим, що не бачила текст під фотографіями, які поширювала, хоча, з поширеного нею матеріалу прямо вбачається героїзація російського окупанта. Таким чином вона по-справжньому не розкаялася і не засудила своєї злочинної поведінки, а лише намагалася отримати мінімальне покарання.
Ці дописи жінка поширювала з початку червня 2022-го, коли в Україні близько пів року вже тривала повномасштабна війна та всім були відомі звірства російських окупантів. Знаючи це, обвинувачена продовжувала поширювати пропагандистську інформацію.
Пенсіонерку засудили до 5 років позбавлення волі.
Читайте також: суд покарав чоловіка, який відмовися воювати бо «втратив багато друзів»
Зазначається, що вирок суду може бути оскаржено до Черкаського апеляційного суду через Городищенський районний суд, на протязі тридцяти днів, з моменту його проголошення.