Переговори "мертві": Україна готується до затяжної війни з Росією, - NYT

Спостерігаючи за непередбачуваною зовнішньою політикою Трампа, Київ зрозумів, що мусить бути більш самостійним

Після інавгурації президента США Дональда Трампа, Америка перестала бути для України тим партнером, яким раніше була у війні проти РФ, але тепер президент Володимир Зеленський також відходить від цих відносин, віддаляючи свою країну від того, хто колись був її найбільшим союзником. Про це пише The New York Times.

"Можна назвати це пробним розлученням, яке значною мірою спричинила американо-ізраїльська війна з Іраном. Підтримувані США мирні переговори щодо припинення бойових дій в Україні були припинені з кінця лютого, коли на Тегеран впали перші бомби. Оскільки переговори зараз перебувають на штучному підтриманні життя, Зеленський публічно критикував Сполучені Штати у спосіб, який був би немислимим минулого року, коли Україна вела делікатну боротьбу проти тиску адміністрації Трампа на швидкий мир, який був вигідним для Росії", - йдеться у матеріалі.

Зеленський повідомляв, що з початку війни в Ірані американські перемовники "не мали часу на Україну". За його словами, тиснучи на Україну, аби вона обміняла територію на мир, адміністрація Трампа "все ще обирає стратегію, яка передбачає більший тиск на українську сторону", ніж на Росію.

Як уточнив старший директор європейської політичної консалтингової фірми Rasmussen Global Гаррі Неделку, мирні переговори "мертві". 

"Реальних переговорів більше немає. У Росії зараз немає стимулу це робити. І США зараз також не виглядають як надійний, розсудливий посередник між двома сторонами", - додав він.

Отже, спостерігаючи за непередбачуваною зовнішньою політикою Трампа, Київ зрозумів, що мусить бути більш самостійним. 

Україна розширила свою оборонну промисловість та підписала угоди про обмін досвідом у сфері дронів з іншими країнами, сподіваючись отримати мільярди доларів, які можна буде реінвестувати у свої оборонні підприємства. Своєю чергою просування РФ значно зупинилося. 

Як повідомила посол України в НАТО Альона Гетьманчук, зараз Україна сама виготовляє більшість безпілотників, які використовує. За її словами, вироблені в Україні дрони-перехоплювачі збили понад 60% російських БпЛА. 

"Зараз ми почуваємося більш самодостатніми", - повідомила Гетьманчук.

Президент Центру трансатлантичного діалогу, дослідницької групи в Києві, Максим Скрипченко додав, що навіть якщо потік американської зброї вичерпається, Україна зможе впоратися. 

"Якщо одного ранку ми прокинемося без усього цього, це не буде такою катастрофою, як раніше. Це не так, як за часів Байдена, коли ми так сильно залежали від американських речей", - сказав він.

Аналітики вважають, що найскладніше буде замінити американську розвідку, але Скрипченко додав, що з часом на зміну їй можуть прийти європейські альтернативи. 

Україна потребує американських ракет-перехоплювачів Patriot та намагається створити власні ракети-перехоплювачі, але на це знадобиться час. Проте незалежно від стану відносин між США та Україною, Америка має обмежену кількість ракет Patriot, які вони можуть надати Києву.

Український політичний аналітик Володимир Фесенко зауважив, що діалог досі є важливим і що Київ не може відмовитися від усієї співпраці з Вашингтоном.  

"Можна сказати, що США не є найкращим партнером, не найкращим посередником у мирних переговорах. Але Сполучені Штати - і адміністрація Трампа - є єдиним реальним модератором і найвпливовішим у мирному процесі. І в цьому сенсі у нас немає альтернативи", - сказав він.