Перший із Небесної сотні: річниця смерті Сергія Нігояна

Сьогодні, 22 січня, минає річниця з дня загибелі активістів Майдану, які віддали своє життя під час Революції Гідності і яких згодом назвуть «Небесною сотнею».

Так, 22 січня 2014 року, близько шостої години ранку, загинув Сергій Нігоян, від вогнепальних поранень свинцевою картеччю, біля стадіону «Динамо», на вулиці Грушевського, у Києві. Йому посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

21-річний Сергій Нігоян, з Дніпропетровщини, отримав смертельне поранення у голову.

Сергій Гагікович Нігоян народився в 2 серпня 1993 р., у селі Березнуватівка, Дніпропетровської області, у вірменської в сім’ї. Батьки Сергія переїхали в Україну з прикордонного з Азербайджаном села Навур, рятуючись від війни в Нагірному Карабасі.

У 2011 році Нігоян Сергій Гагікович вступив у Дніпродзержинський коледж фізичного виховання, але був відрахований після другого курсу. Займався карате, в 2012 році посів третє місце на чемпіонаті Дніпродзержинська. У грудні, дізнавшись про побиття студентів на Євромайдані, поїхав до Києва.

Згодом, смертельне вогнепальне поранення в серце отримав 25-річний білорус Михайло Жизневський. Обидва були активістами Майдану і брали участь у протестах фактично від самого початку.

Нагадаємо, що протистояння на вулиці Грушевського розпочалося ще 19 січня, коли традиційне недільне віче переросло в ходу мітингувальників до Верховної Ради. На той час, вхід в урядовий квартал перекривали бійці підрозділу «Беркут». Розпочалися серйозні сутички: майданівці перевертали автобуси, які використовувала міліція, кидали пляшки з бензином і бруківку у бійців «Беркута». Для задимлення вулиці підпалювали шини; перекинуті автобуси почали горіти. У відповідь силовики застосовували сльозогінний газ і травматичну зброю, кидали світлошумові гранати, потім почали прицільно поливати людей з водомета.

Бій, який тривав, з різною активністю, понад три доби, завершився 22 січня, коли «Беркут» пішов у наступ і тимчасово відтіснив демонстрантів від Європейської площі. Того ж дня стало відомо і про перших, хто поліг на Майдані.