Під час Саміту миру має сформуватись план дій щодо подальших щодо України

Вільне судноплавство, ядерна безпека та обмін полоненими

Україна очікує, що учасники Глобального саміту миру спільно розроблять план дій щодо вільного судноплавства, ядерної та енергетичної безпеки, а також обміну полоненими та повернення депортованих дітей.

Щодо вільного судноплавства, то цей момент передбачає захист портової інфраструктури, харчову безпеку для всього світу та розвиток економіки для нашої країни. Також під час Саміту обговорюватимуть ядерну й енергетичну безпеку, щоб зупинити удари по критичній інфраструктурі. І третій пункт – обмін полоненими та повернення незаконно депортованих дітей.

«Якщо ми вийдемо із Саміту з цими трьома кроками, з погодженням у більшості країн цих позицій, це говоритиме, що далі росія їх не блокуватиме, а ми розроблятимемо з тими чи іншими країнами на технічному рівні вже покроковий, дуже докладний план кожного із цих пунктів», - наголошує Президент.

За його словами, Україна готова до діалогу з усіма державами, які підтримують її територіальну цілісність. Тому президент і його команда активно працюють над залученням до участі в Саміті представників Глобального Півдня. Адже для Китаю дуже важлива ядерна безпека, для Африки й Азії – продовольча, для арабського світу – обмін полоненими.

Читайте також: Є перспективи, але необхідно стабілізувати ситуацію на фронті, - Зеленський про контрнаступ

«Навіть якщо вони бачать світ по-іншому, важливо працювати над тим, щоб їх залучити, тому що вони мають вплив. Будь-який: оборонний – на рівні торгівлі зброєю, десь – економічний. Вони мають вплив на росію. І що більше таких країн з нашого боку – з боку закінчення війни, – то більше доведеться росії зважати також», - додає Володимир Зеленський.