Підприємців Львові та області закликають знищувати небезпечні рослини

Такі рослини небезпечні

Управління екології та природних ресурсів Львівської міської ради закликає підприємства, організації, установи, приватний сектор ліквідувати осередки небезпечних рослин (борщівник, амброзія, гірчак) на підпорядкованих територіях. Такі рослини є шкідливими і навіть отруйними для людини, тому, аби не допустити їх розповсюдження, ці трави необхідно ліквідовувати. Відповідне звернення сьогодні опублікували у прес-службі Львівської міської ради.

«Маємо багато звернень щодо виявлених карантинних рослин (амброзія, борщівник, гірчак) на території нашої громади. Відтак, з метою недопущення їх розповсюдження, ми надіслали листи із рекомендаціями до підприємств, організацій та установ, як ліквідовувати небезпечні рослини на своїх територіях.

Борщівник, амброзія, гірчак — це особливо шкідливі адвентивні види. Одним з найефективніших засобів боротьби з ними є використання гербіцидів одразу після їх виявлення. Рекомендовано використовувати ліцензовані препарати, які містять діючі речовини з різним механізмом дії, що дозволяє досягти надійного результату. Наприклад, «Прима Форма».

Тут варто пам’ятати, що препарати гербіцидної дії починають працювати вже при середньодобовій температурі +5 °С, але при цьому їхня дія може бути повільніша. Оптимальна температура для застосування препаратів — у межах від +8 до +25 °С. Для повного знищення шкідливих трав, обробка гербіцидами проводиться в декілька прийомів з інтервалом до 1 місяця в суху сонячну погоду.

При роботі з препаратами обов’язковим є використання засобів індивідуального захисту, а саме: респіратор, захисні рукавиці, спеціальний одяг, який після роботи з розчином необхідно випрати», — повідомили в управлінні екології та природних ресурсів.

Додамо, що на сьогодні є чинним розпорядження Львівської обласної державної адміністрації від 26.05.2017 № 450/0/5-17 щодо необхідності реалізації заходів з боротьби з борщівником Сосновського на підпорядкованих територіях.

Для довідки: борщівник росте обабiч рiчок, дорiг, лiсiв та полiв, поступово перебираючись i на поля та дачнi дiлянки. Рослина не має природних ворогів, тому напрочуд швидко освоює вільні території. Стебло у борщівника Сосновского прямостояче, ребристе, з борозенками, висотою до 3 м, в діаметр 3–5 см. Особлива небезпека полягає в тому, що доторк до рослини спочатку не викликає в людини ніяких неприємних відчуттів, а опіки з’являються на уражених ділянках тіла через 1–2 дні, розвиваючись поступово під впливом сонячного ультрафіолету. Місця уражень важко гояться, загострюються прояви інших шкірних захворювань. 

Амброзія рід однорічних та багаторічних трав родини айстрові (Asteraceae). Нараховує приблизно 45 видів, розповсюджених в основному в тропічних і субтропічних регіонах Америки, особливо в Північній Америці; як заносні — в багатьох країнах; карантинні бур’яни. Амброзія є інвазійним видом, який через зміну клімату буде далі поширюватися в Європі. Виклакає сильний реніт у алергіків.