Поблизу знищеного російськими атаками музею Романа Шухевича провели теренову гру (ФОТО)
Понад півтори сотні дітей, вихованці 8 центрів національно-патріотичного виховання Львова, взяли участь у грі, приуроченій річниці загибелі головнокомандувача УПА Романа Шухевича
Сьогодні, 2 березня, поблизу знищеного російськими атаками музею Романа Шухевича, що у Львові на Білогорщі, старшокласники змагалися зокрема у військовій підготовці, орієнтуванні, накладанні турнікетів, стрільбі, а також перевіряли свої знання з історії. Про це повідомляє Львівська міська рада.
Під час теренової гри змагаються 15 команд, у кожній з яких по 10 учасників. Команди мають знайти 15 локацій, які розташовані у лісі. На кожній з локацій вони виконують певне завдання, серед яких орієнтування, тактична медицина, маскування, стрільба, перетягування канату. Є і незвичні завдання. До прикладу, команді необхідно розпалити вогнище та закип’ятити воду, але під час цього не можна спілкуватися між собою.
Фото: ЛМР
Учасники команд одразу активно взялися виконувати завдання та поспішили вибороти перемогу.
«Все дуже класно. Дуже багато активних занять: військова підготовка, ми вже були на медицині, турнікети накладали. Загалом дуже корисні навички у веселому, ігровому форматі», – розповіла Анастасія, учасниця теренової гри.
Оскільки цьогоріч теренова гра присвячена Роману Шухевичу, одним із завдань є відповісти на питання пов’язані з історією УПА та з постаттю Романа Шухевича.
Очільник управління освіти Львова Андрій Закалюк переконаний, що у форматі гри учні найкраще засвоюють інформацію, тож теренові ігри – це найкращий спосіб вивчення історії.
«Тут, біля місця загибелі Романа Шухевича, традиційно проводиться велика теренова гра. Цього року ми вирішили зробити її з нашими центрами національно-патріотичного виховання і залучити вихованців цих центрів спільно з Пластом та управлінням культури Львівської міської ради.
Тому кращої можливості, кращого місця і кращої дати ми, напевно, і не знайдемо, враховуючи те, що музей Шухевича зараз зруйнований, це теж вкотре такий шрам. Але він загоїться, а ці діти будуть пам’ятати ці події, будуть пам’ятати чому ми воюємо і за що», – розповів Андрій Закалюк, начальник управління освіти Львівської міської ради.
Фото: ЛМР
Захід організувало управління освіти Львівської міської ради спільно з національною скаутською організацією «Пласт».
«Наша організація вже 111 років своєю основною метою визначає якраз національно-патріотичне виховання нашої молоді. А цього року у Львові було створено 8 центрів національно-патріотичного виховання. Тож якраз у спільній співпраці з управлінням освіти Львівської міської ради ми можемо творити такі великі і важливі заходи для наших дітей», – розповіла Оксана Сташків, заступниця керівника Львівського осередку Пласту.
Нагадаємо, Роман Шухевич – головний командир УПА, загинув 5 березня 1950 року у Білогорщі. У будинку, де мешкав Роман Шухевич і де відбувся його останній бій, згодом облаштували музей.
1 січня 2024 року російські шахеди влучили у два об'єкти національної пам'яті у Львові: університет в Дублянах, де 100 років тому вчився Степан Бандера, та музей Романа Шухевича на Білогорщі.
Читайте також: на Львівщині відкрили Алею пам’яті, присвячену полеглим захисникам України (ФОТО)
Нещодавно у Львові оголосили Всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс на відновлення Музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича. Мета конкурсу – пошук найкращого проєктного рішення відновлення музею, а також розвитку прилеглої території із формуванням нового рекреаційно-меморіального простору імені Романа