Почав діяти новий порядок бронювання військовозобов'язаних: що змінилося
Оприлюднив Кабмін
Нові правила передбачають відстрочку від мобілізації для 50% і більше держслужбовців та працівників підприємств, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення під час воєнного стану.
Про це йдеться у постанові Кабміну №76 від 27 січня 2023 року.
Новий порядок бронювання військовозобов’язаних дозволить посилити потенціал ЗСУ та гарантувати стабільну роботу економіки. Також затвердили нові критерії визначення критично важливих для економіки підприємств.
Згідно з нововведеннями, керівники підприємств чи установ зможуть забронювати 50% від загальної кількості усіх військовозобов'язаних працівників. Така можливість є в організаціях, які виробляють необхідні для забезпечення ЗСУ товари та є критично важливими для функціонування економіки України в період дії воєнного стану.
Окрім працівників, бронювання підлягатимуть керівники та заступники цих підприємств. Кількість військовозобов’язаних працівників, які підлягають бронюванню, може перевищувати 50% від загальної кількості лише у разі наявності обґрунтованої потреби.
Незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності можна буде бронювати військовозобов’язаних керівників та працівників організацій паливно-енергетичного комплексу, перелік яких затверджує Міненерго. До них не застосовуються жодних обмежень у кількості заброньованих.
Також бронюванню підлягають співробітники, що перебувають на політичних посадах в держорганах, держслужбовці категорії «А» та «Б», керівники держорганів, органів держуправління та їх заступники. До того ж це стосується і працівників патронатних служб, органів місцевого самоврядування першої-четвертої категорії та 50% від кількості військовозобов'язаних інших працівників органів держвлади та місцевого самоврядування.
Згідно з новими критеріями визначення важливих для економіки України підприємств, воно має відповідати хоча б трьом із семи критеріїв:
- підприємство має бути резидентом Дія Сіті;
- загальна сума його податків, зборів, платежів до державного і місцевих бюджетів (крім митних) має бути більшою ніж 1,5 млн євро;
- сума надходжень в іноземній валюті (крім кредитів і позик) перевищує 32 млн євро;
- підприємство має стратегічне значення для економіки і безпеки держави;
- має важливе значення для галузі національної економіки або забезпечення потреб територіальної громади;
- не має заборгованості по сплаті ЄСВ;
- розмір середньої заробітної плати працівників підприємства за останній календарний квартал має відповідати розміру середньої заробітної плати по всьому регіону.
Як повідомлялося раніше, в Україні можуть змінити порядок надання відпустки військовим.