Політикам не вистачало бонусів перед виборами: у НСТУ прокоментували скандал навколо перемоги "MARUV" у Нацвідборі на "Євробачення"

Переможниця національного відбору на «Євробачення–2019» співачка «MARUV» має право не висловлювати публічно свою політичну позицію, а скандал навколо її перемоги був штучно роздутий політиками. Таку думку висловила член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ), лідер гурту «Крихітка» Олександра Кольцова, передає «Обозреватель». За її словами, необхідно чітко встановити критерії, які тези може або не може собі дозволити озвучити виконавець.

«Якщо виконавець чесно каже — вибачте, я не можу відповідати на запитання щодо політичної ситуації на сході, політизувати свій імідж, мені противно говорити про політику, це суперечить моєму образу, не сповна можу впоратися з покладеною на мене дипломатичною місією, — я не впевнена, що ми повинні примушувати людину, яка не буде щиро вірити в те, що каже, говорити це», — заявила вона.

На думку Кольцової, «MARUV» «цілком права, що відмовляється виконувати цю додаткову дипломатичну місію, яка не прописана в жодному документі, але ми всі цього чекаємо від представника України».

«Моя особиста думка — українське суспільство має у себе запитати, чи готове воно взагалі випускати на міжнародну арену людей, думка яких відрізняється від офіційної лінії держави. Наші дипломати, військові, політики дуже багато роблять для того, щоб нас перестали сприймати як державу, якої не існує. Якщо все це перекреслюється декількома інтерв’ю у російських пропагандистів і випадковою обмовкою на прес-конференції міжнародного рівня — це величезні ризики», — підкреслила представник НСТУ. Кольцова висловила жаль, що організаторам не вдалося уникнути політизації конкурсу. «Після першого ж півфіналу наші політики почали піаритися і писати — давайте не пускати »запроданців« і так далі. Це перший почав не глядач, і не Притула зі сцени, а ті, кому не вистачає бонусів перед виборами», — підкреслила вона. «Ми як суспільний мовник — обличчя суспільства. Глядач вибрав, але він не все українське суспільство. Як суспільний мовник — ми не кримінальний орган, не СБУ, не маємо на меті переслідувати людей за те, що вони виступають у Росії. Ми не маємо права дискримінувати людей, які роблять український контент українською або англійською мовами і представляють його на міжнародній арені. Всім хочеться чорно-білої картини — її немає, шановне товариство», — завершила член правління НСТУ.