Помер львівський філософ Роман Кісь
Сьогодні вночі помер Роман Кісь. Про це у «Facebook» повідомив його син Зорян Кісь.
Роман Ярославович Кісь народився 9 травня 1949 у Львові. Був українським філософом, антропологом, етнолінгвістом і поетом.
Закінчив філологічний факультет Львівського університету (1971), відтоді працює науковим співробітником Інституту народознавства НАН України.
Був учасником літературного середовища 1970-их рр. у Львові, що гуртувалося навколо Григорія Чубая і підготувало 2 номери самвидавного мистецького альманаху «Скриня».
Одразу після виходу 1-го номера «Скрині» (1971) його автори були піддані переслідуванням КГБ.
У роках 1980–1981 працював у скансені Шевченківського гаю, звідкіль декілька разів його забирали на бесіди-допити до УКДБ. Одночасно задля заробку працював вантажником на «Молдвинзаводі» в цеху готової продукції.
У 1981 році йому інкримінували злісне хуліганство і ув'язнили на 3 роки (насправді за статтю проти русифікації України).
У 1981–1982 рр. відбував покарання у Бердянську на 77-й зоні, потім «з нагоди 60-річчя створення СРСР» відправили «на хімію» на Лисичанський нафтопереробний завод, де працював бетонувальником. В часі ув'язнення познайомився з християнами-баптистами, які відтоді постійно надавали йому суттєву підтримку.
Вдруге заарештований у 1985 році за відмову відбувати збори офіцерів запасу. Р. К. вимагав, аби його зарахували для участі в зборах рядовим запасу, оскільки обов’язки офіцера передбачали атеїстичну пропаґанду. Перебував в місці позбавлення волі «на зоні» у Маневичах Волинської області включно до 1986 року.
Лауреат державної премії ім. Колесси, головний редактор релігійно-філософського альманаху «Transfiguratio/Преображення».