Помилка, яку допускають майже всі: чому не можна виливати окріп у раковину
Сантехніки не рекомендують це робити
Як правило, всі ми починаємо цінувати річ тільки тоді, коли втрачаємо… І як би не кумедно це звучало – ця фраза стосується і сантехніки. Чому? Та тому, що варто хоча б одному елементу вийти з ладу, і стабільний ритм життя руйнується, а за ним і настрій.
Думаємо, що ви погодитеся, коли зламаний кран, забите стічне коліно або труба, яка раптом почата текти - це проблема, яку далеко не кожен зможе вирішити власними силами. А в гіршій ситуації – це і досить відчутний удар по сімейному бюджету.
Однак бувають ситуації, яких можна уникнути. Як саме – читайте у матеріалі «Варти-1».
Хто з нас не зливав окріп з макаронів, пельменів, яєць, сосисок і будь-яких інших страв? Виявляється цього робити в жодному разі не можна.
Окріп небезпечний для труб
Гаряча вода є небезпечною для каналізаційних труб, і жоден сантехнік не відповість ствердно на питання про те, чи можна заливати окріп в трубу.
Дуже часто у виготовленні сучасних каналізаційних труб використовують пластик. А такий матеріал не характеризується підвищеною стійкістю до високих температур, а тільки розрахований на контакт з водою, температура якої не вище 60-65°. Тому окріп, температура якого сягає 100° і який часто зливається до раковини на кухні з гарячої каструлі, майже вдвічі перевищує допустиму норму і може призвести до того, що пластикова труба розм'якшиться або навіть перетопиться. В результаті це може спровокувати протікання.
Проте, якщо окріп виливається нерегулярно, час від часу, то не варто ні про що турбуватися.
Щоб уникнути більш серйозних проблем, краще використовувати невелику кількість окропу, який охолоне при контакті з водопровідною системою до кімнатної температури.
А щодо старих чавунних труб, то тут трози інша ситуація. Очевидно, що чавун – суттєво міцніший матеріал, ніж пластик, але і він не любить окріп. Чавунні труби не розшаровуються, але при перепаді температур починається «втома» металу і він стає ламким. Отже, якщо ви будете регулярно виливати в раковину гарячу воду з чайника, а потім відразу відкривати холодну воду - діра в трубі вам забезпечена.
А чи шкодять гарячі температури унітазу в такому випадку?
Одразу при отриманні негативної відповіді від сантехніка про те, чи можна виливати окріп в раковину, спадає на думку, що це можна робити в унітаз.
Проте тут також відповідь буде негативною, адже в цьому випадку ви будете ризикувати двічі. По-перше, унітаз, зроблений з кераміки, може просто тріснути. По-друге, гаряча вода не встигне охолонути, навіть якщо ви відразу ж спустите з бачка холодну воду. Це виведе з ладу одразу і унітаз, і трубу.
Головна помилка великої кількості людей
Багато хто з нас, виливаючи в трубу окріп, відразу ж після того відкривають холодну воду, щоб таким чином розбавити окріп. Проте це далеко буде не так. Ви тільки досягнете різкого перепаду температури.
Щоб вода змішалася і стабілізувалася температура, потрібні хоча б 2-3 секунди, яких в момент зливу не буде.
Ніколи не спускайте в трубу холодну воду слідом за вилитим окропом, якщо не хочете через місяць затопити сусідів.
Порада, як не пошкодити труби
Чи вартий такий ризик того, щоб вилити в каналізацію воду, в якій щойно зварилися яйця або сосиски - вирішувати вам, але сантехніки пропонують більш розумне рішення даної проблеми.
Охолодіть окріп до виливання в раковину. Дайте йому охолонути принаймні 5 хвилин. Якщо у вас немає цього часу - змішайте гарячу і холодну воду і тільки після цього виливайте її в трубу.
Або ж, сантехніки рекомендують одну хитрість – щоб уберегти пластикові труби від пошкоджень, краще паралельно відкрити кран з холодною водою, а не після. Таким чином, буде литися не окріп, а просто тепла вода, яка не буде пошкоджувати систему.