Посадовці українського підприємства постачали обладнання до рф (ФОТО)

Їх затримали

Двом керівникам українського підприємства повідомлено про підозру  у колабораційній діяльності (ч. 4 ст. 111-1 КК України). Мова йде про керівників сумського заводу, які постачали до рф насоси для атомних реакторів. Про це повідомили у прес-службах Офісу генерального прокурора та СБУ

«За даними слідства, одне з найбільших підприємств в Європі, що працює у м. Суми, входить до складу російської групи компаній ГМС Груп, бенефіціарними власниками якої є громадяни рф. Крім українського підприємства до складу ГМС Груп входять виробничі товариства в рф, РБ, Казахстані та Німеччині, які утворюють єдиний холдинг, підконтрольний рф. Вони залучені до будівництва та ремонту атомних електростанцій на території росії, Індії та Бангладешу, які спроектовані та обслуговуються підприємствами, що входять до структури Росатому.», - йдеться у повідомленні

До початку повномасштабного вторгнення рф українське підприємство постачало продукцію державі-агресору. Під час постачання української продукції на будівництво атомних станцій в Індії та Бангладеші ці підприємства виступали посередниками і отримували прибуток від реалізації.

Після 24 лютого 2022 року підприємства холдингу не змогли виконувати контракти із російськими підприємствами та розробили схему для обходу санкцій.

Зокрема, між українським, російським та німецьким товариством ГМС Груп було здійснено заміну замовника.

Німецьке товариство сплачувало російському авансові платежі, а в подальшому поставляло українську продукцію до погодженого холдингом індійського товариства. Воно, в свою чергу забезпечувало її надходження Росатому для використання у будівництві атомних станцій на території рф.

Правоохоронці встановили службових осіб підприємства, які брали участь у переговорах з представниками рф.

В СБУ уточнили, мова йде про насосне обладнання, яке виготовляється на одному із заводів у Сумах. Це підприємство входить до структури російської фінансово-промислової групи ГМС, яка є однією з найбільших «донорів» бюджету рф. У результаті слідчих дій заарештовано статутний капітал, нерухоме та рухоме майно українського заводу на загальну суму майже 365 млн грн.

За даними слідства, після повномасштабного вторгнення рф керівництво сумського заводу розробило схему постачання української продукції до росії в обхід накладених санкцій.

Встановлено, що іноземні підприємства закуповували насосне обладнання нібито для своїх потреб, а потім переправляли його кінцевим замовникам до рф.

Крім цього, посадовці постачали українське насосне обладнання до двох азійських країн для будівництва атомних електростанцій під керівництвом Росатому.

Під час обшуків за місцями роботи і фактичного проживання фігурантів вилучено документи, комп’ютерну техніку та мобільні телефони із доказами оборудки.

Наразі двом посадовцям заводу повідомлено про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України: ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 (колабораційна діяльність, вчинена організованою групою).

Вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу у виді тримання під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності.

Наразі вилучено обладнання, накладено арешт на статутний капітал, нерухоме та рухоме майно підприємства на загальну суму близько 365 млн грн.

Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу.