Послом України в Угорщині стане "професор із окопів" закарпатський воїн-доброволець Федір Шандор
Угорщина погодила призначення Шандора послом України - ЗМІ
Президентка Угорщини Каталін Новак підписала агреман для нового посла України в Будапешті Федора Шандора.
Про це повідомляє «ТСН» з посиланням на дипломатичні джерела.
Прохання про агреман для Шандора Київ надіслав до Будапешта ще кілька місяців тому, однак угорська сторона схвалила його лише зараз.
Тепер підписаний президенткою агреман передадуть до Міністерства закордонних справ Угорщини для контрасигнації міністром Петером Сіярто.
ЗМІ повідомляли, що затримка з підписанням агремана сталася через те, що президент України не спілкувався зі своєю колегою з Угорщини. Попри складні стосунки між двома країнами, Каталін Новак ще під час інавгурації рішуче засудила російську агресію і відтоді щоразу говорила про війну в Україні, а також зустрічалася з президентом України Зеленським у Києві.
Федір Шандор — закарпатський воїн-добровольець і колишній викладач Ужгородського національного університету. Він став відомим після того, як у лютому 2022 року пішов до війська і там читав студентам лекції просто з окопів у перервах між боями.
Що відомо про Шандора
В Україні Федір Шандор відомий як «професор з окопів». Він є професором Ужгородського національного університету та доктором філософських наук. Шандор захопив мережу тим, що проводив лекції для студентів, перебуваючи на передовій, пише «24 Канал».
Я люблю бачити студентів, тому прошу вмикати камери, прошу «не спати». Моя також майже завжди увімкнена. Їм просто незручно пропускати лекції. Вони розуміють, де я, і тому мусять підійматися з ліжок, – розповідав Шандор.
Читайте також: викладач Ужгородського університету з допомогою угорської мови захищає на фронті радіопереговори від перехоплення ворогом.
Студентка розповіла, що під час лекції Шандора іноді чути обстріли. Водночас студенти вже звикли до цього. Коли обстріли – дуже сильні, Шандор від'єднується на декілька хвилин. Окрім того, професор дуже відповідально ставиться до безпеки своїх студентів. Коли оголошують повітряну тривогу, вони без обговорень мусять пройти в укриття цивільного захисту.