Проблеми з обміном полоненими: глава держави назвав причини, які перешкоджають процесу
Зеленський додав, що влада України працює з низкою країн для повернення українців з полону
Президент Володимир Зеленський на підсумковій пресконференції з журналістами 19 грудня розповів, що перешкоджає обміну полоненими.
«Не можу вам сказати, що ускладнило цей процес (обміну полонених - ред.). Буде не дуже етично, якщо можна. Ви праві, процес ускладнено, може дійсно мало комунікує влада. Я передам цю інформацію Лубінцю, Буданову (про прізвища заручників - ред.). Щоб вони все ж таки комунікували і було більш зрозуміло. Я розумію біль рідних і близьких», - сказав він.
За словами Зеленського, цей трек працює, але він, дійсно, уповільнився. Через причини, які з боку російської федерації. Ці причини є дуже відповідними.
«Трек відкриється, зараз працюють над достатньо непоганою кількістю наши хлопців, щоб їх повернути. Дай Бог, вдасться, це перше. Друге, що стосується цивільних. Якщо ми говоримо про трек з дітьми, то маленька кількість, але тим не менше потроху вони повертаються, тут допомагає нам Катар», – розповів президент.
Що стосується звільнення з полону кримчан, то, за словами Зеленського, це – складна історія.
«Тут нема за що подякувати міжнародним організаціям. Вони нічого зробити не змогли. Я дуже багато працював над цим питанням з президентом Ердоганом. Поки що результат шановний президент Ердоган не показав щодо всіх полонених, які були на території Криму», - зазначив очільник держави.
Зеленський додав, що влада України працює з низкою країн для повернення українців з полону.
Читайте також: президент України відповів, чи буде мобілізація жінок в Україні
«Напевно, це всі треки які на сьогодні є. Окремо ми працюємо з деякими державами, такими як Швейцарія, Норвегія і деякі арабські країни. Працюємо над тим, щоб повернути наших людей», - резюмував він.