Продавав «інформкейси»: на Львівщині СБУ блокувала схему незаконної передачі конфіденційної інформації (ФОТО)

Посадовець ГУ ДПС продавав кілька пакетів даних.

СБУ блокувала схему незаконної передачі конфіденційної інформації щодо сфери критичної інфраструктури на Львівщині. Про це 28 жовтня повідомили у прес-службі СБУ у Львівській області.

Працівники спецслужби викрили протиправну схему збуту інформації з обмеженим доступом у сфері торгівлі нафтопродуктами. Механізм протиправного заробітку налагодили службові особи Державної податкової служби у Львівській області.

"Один з посадовців податкової отримував неправомірну вигоду від сторонніх осіб за передачу інформації з обмеженим доступом. Пакет даних стосовно одного, будь-якого, підприємства він оцінив у $150 США. Туди входила інформація про обсяги імпорту та збуту нафтопродуктів, клієнтська база та інші конфіденційні відомості котрі зберігались лише у базі даних податкової», — йдеться у повідомленні.

Правоохоронці задокументували протиправні діяння зловмисника та факт «продажу» кількох пакетів даних з конфіденційною інформацією.

Встановлено, що затриманий планував збути ще кілька таких «інформкейсів» на суму $1500 США.

Наразі у приміщеннях ГУ ДПС у Львівській області та за місцем проживання посадовця проведено обшуки, за результатами яких вилучено: документи, комп’ютерну техніку та інші речі, необхідні для встановлення протиправної діяльності.

Чоловіку повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України. Та обрано міру запобіжного заходу — тримання під вартою з правом внесення застави.

Досудове розслідування для встановлення та притягнення до відповідальності й інших посадових осіб ще триває.

Як додали у прес-службі прокуратури, за процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури викрито факти систематичного вчинення кримінальних правопорушень службовими особами ГУ ДПС у Львівській області, пов’язаних із одержанням неправомірної вигоди та зловживанням службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 364 КК України).

Встановлено, що два товариства шляхом проведення фіктивних операцій з купівлі тютюнових виробів та об’єкту нерухомого майна сформували податковий кредит на суму 66 млн, який у подальшому було відшкодовано в повному обсязі.

Окрім цього, прокуратурою встановлено, що працівники ГУ ДПС у Львівській області систематично одержували неправомірну вигоду за надання третім особам інформації щодо обсягів імпорту, експорту товарів, клієнтської бази, цін на товари та інших конфіденційних відомостей, котрі зберігаються у базах даних податкової.

Свої «послуги» податківці оцінювали в розмірі від 150 до 1500 доларів США за надання інформації стосовно одного підприємства.

У ході проведення слідчих та негласних слідчих дій, задокументовано факт вимагання старшим державним інспектором ГУ ДПС у Львівській області понад 65 тисяч гривень.

Раніше повідомлялося, що на Львівщині ухилянтів пакують у вантажівки і вивозять за кордон