путін поїде у першу закордонну поїздку за шість років

У Китай

Володимир Путін відвідає Китай із державним візитом 16-17 травня. Про це повідомляє прес-служба Кремля.

«Лідери Росії та Китаю докладно обговорять весь комплекс питань усеосяжного партнерства та стратегічної взаємодії, визначать ключові напрями подальшого розвитку російсько-китайського практичного співробітництва, а також докладно обміняються думками щодо найбільш актуальних міжнародних та регіональних проблем», – ідеться у повідомленні.

Це буде першою закордонною поїздку Путіна за шість років.

«Однією з його головних цілей буде пошук способів звести до мінімуму будь-які зриви економічного життєвого шляху, який Китай забезпечив його режиму, що перебуває в бойових умовах, після повномасштабного вторгнення в Україну», - пише FT.

Під час недільних перестановок в уряді РФ ключові посадовці для китайсько-російських відносин залишилися на своїх місцях. Новий міністр оборони Андрій Бєлоусов є економістом із глибокими зв’язками з китайським керівництвом.

«З лютого 2022 року Пекін став найбільшим ринком збуту російської нафти та газу, а також ключовим джерелом імпорту. Вони варіюються від невинних споживчих товарів до компонентів, які забезпечують роботу військової машини. Оскільки поставки китайських товарів подвійного призначення допомагають Кремлю випереджати Україну та Захід, залишаючи українських захисників перед обличчям російської вогневої переваги, Вашингтон зараз намагається перекрити цей потік», - констатує видання.

Сподівання, що це остаточно вирішить проблему, залишаються лише «видаванням бажане за дійсне», позаяк за останні два роки російський і китайський уряди продемонстрували «надзвичайну здатність адаптуватися до обмежень США».

Читайте також: Росія обстрілами пошкодила половину енергетичної інфраструктури України

«Візит Путіна відкриває нову можливість приватно обміркувати варіанти, перш ніж тихо їх реалізувати. Очікується, що його супроводжуватиме досвідчена команда з центрального банку та міністерства фінансів, які відповідають за спроби Кремля дедоларизувати російську фінансову систему з 2014 року. Їхні сміливі кроки дозволили країні витримати початковий шок від санкцій, а потім швидко перевести свою фінансову систему з залежності від долара та євро на залежність від юаня», - йдеться у матеріалі.