Реабілітація після ринопластики: як правильно доглядати за носом після операції

Ринопластика належить до складних пластичних операцій, тому відновлення після такої корекції також потребує детального виконання всіх лікарських рекомендацій. Інакше доведеться зіткнутись з важкими наслідками: пошкодженням м’яких тканин, розходженням швів, інфікуванням ран тощо.

Особливості реабілітаційного періоду після ринопластики

В першу чергу потрібно налаштувати себе на доволі тривале відновлення — два місяці та більше. Весь цей час ніс і дотичні до нього ділянки обличчя повинні знаходитись під найретельнішою увагою. Особливо важливо уникати будь-якого, навіть незначного, механічного впливу.

Опис реабілітації по днях після операції:

На початку реабілітації необхідно пройти антибіотикотерапію, оскільки це дає можливість виключити ризик поширення інфекції. Також варто звернути особливу увагу на початкову гігієну за носовою порожниною.

Гігієнічні процедури в перші дні після операції

Для фіксації носа використовується спеціальна гіпсова пов’язка, також у носові проходи вставляються спеціальні тампони. Всі ці допоміжні матеріали в жодному разі не можна зачіпати, мочити, а тим більше знімати. Три-чотири дні після ринопластики не можна чистити зуби чи мити голову. Надалі ці процедури здійснюються з великою обережністю.

Такі явища, як чхання та сякання потрібно максимально стримувати, оскільки делікатні хрящі та кістки носа можуть легко пошкодитись в післяопераційний період. Якщо виникло нестримне бажання чхнути, тоді роблять це з відкритим ротом.

Якщо все виконувати правильно, тоді загоєння проходить доволі сприятливо і вже через певний час можна потішитись своєму новенькому носу