Реформа МСЕК: що буде з інвалідністю, встановленою до змін
Голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації розповів, як працюватимуть нові комісії
З 1 січня 2025 року обласні, міські та міжрайонні МСЕК по всій країні припинять виконувати функції з експертизи інвалідності та встановлення втрати працездатності. На зміну медико-соціальним експертним комісіям прийдуть мультидисциплінарні комісії, які працюватимуть у кластерних та надкластерних лікарнях.
Про це в ефірі телемарафону повідомив голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.
Як працюватимуть нові комісії?
Рандомізація. Пацієнти не знатимуть, хто з лікарів розглядає їхню справу, і навпаки — медики не матимуть інформації про хворого.
Онлайн-доступ. Подання документів стане цифровим — їх автоматично підтягуватимуть з електронної системи охорони здоров’я, що унеможливить корупцію.
Направлення без зборів комісій. Звертатися до комісії тепер можна через направлення від сімейного чи лікуючого лікаря без необхідності проведення внутрішньої лікарської комісії.
До звичних груп інвалідності додадуть функціональний відсоток життєдіяльності за міжнародною системою. Його встановлюватимуть після реабілітації.
Раніше повідомляли, реформа МСЕК в Україні: у комітеті ВР анонсували нововведення
Михайло Радуцький підкреслив, що перегляд інвалідності не торкнеться людей, які отримали цей статус до початку повномасштабного вторгнення. Водночас робоча група МОЗ, СБУ та ДБР вже перевіряє 19 тисяч справ на предмет можливих фальсифікацій.