Результати досліджень засвідчили брак йоду у питній воді на Львівщині
У межах реалізації проєкту «Профілактика йододефіциту на Львівщині», який реалізує громадська організація «Батьки в дії» у межах конкурсу серед інститутів громадянського суспільства, а також за участі фахівців Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, упродовж серпня провели аналіз проб води, відібраних у джерелах водопостачання у Львівському, Дрогобицькому, Самбірському, Стрийському та Яворівському районах. Загалом — 75 проб (по 15 проб у кожному районі).
Як інформує «Варта1», у Львівській ОДА повідомили, що серед усіх проб води найбільший вміст йоду, що становив 33,7 мкг/дм³, зафіксували у водопровідній воді селища Славське, а найменший — 12,4 мкг/дм³ — у селі Глухівець Тростянецької ТГ.
Досліджена вода у Стрийському та Самбірському районах виявилася найбільш багатою на йод. У більшості відібраних зразків вміст йоду був близьким до норми, що становить 20–30 мкг/дм³.
Дещо гірша ситуація у Дрогобицькому та Яворівському районах: з 30 відібраних проб — 17 були в межах норми, 6 — близькі до норми, а 7 — з недостатнім вмістом йоду.
Найменший вміст йоду у питній воді виявили у Львівському районі. Лише у 5 з 15 досліджених проб води показник йоду був у межах норми. Це села Майдан та Крехів Жовківської ТГ, село Заглина, Добросинсько-Магерівської ТГ, місто Винники та село Лисиничі Львівської ТГ. У всіх інших досліджених зразках, а саме: джерелах сіл Новосілка (Раковець), Унів (Унівська лавра), Якторів (Золочівська ТГ), Звенигород, міст Городок, Перемишляни, Щирець, парках Львова: Високий Замок, Погулянка та Спартак (Мазепи–Інструментальна), визначений вміст йоду був нижчим норми та коливався в межах 13,2 мкг/дм³ — 19,5 мкг/дм³.
Питна вода, в якій концентрація йоду не відповідає нормативним показникам фізіологічної повноцінності мінерального складу, не несе загрози для життя осіб, які її споживають. Однак, мешканцям цих населених пунктів рекомендується компенсувати нестачу йоду харчовими продуктами, багатими на йод.