росія модифікувала керовані авіабомби, - The Telegraph

Росія наростила застосування бомб через загрозу від винищувачів F-16

Росія активізувала застосовування покращеної керованої авіабомби, яка має власний двигун і може запускатися зі значно більшої відстані. Про це пише The Telegraph.

Росія вже тривалий час застосовує керовані бомби, але все одно літакам доводиться підлітати на потенційно небезпечну відстань до фронту. Аби зменшити ці ризики, росіяни створили модифіковану бомбу "Гром-Е1" загальною вагою близько 600 кг, оснащену ракетним двигуном. Завдяки цьому бомба здатна пролетіти до 120 км після того, як її скинуть з літака.

"Бомбардувальник Су, який скидає Гром-Е1 на максимальній дальності польоту боєприпасу, повинен залишатися поза досяжністю всіх, крім найкращих і найрідкісніших систем протиповітряної оборони України – наприклад, її дорогоцінних Петріотів американського виробництва", – йдеться у статті.

У лютому та березні бомби серії "Гром-Е1" влучили у школу та житловий будинок у Мирнограді та Херсоні відповідно. У серпні в Харкові вибухнув ще один "Гром-Е1". Нещодавно, 29 жовтня, "Гром-Е1" підірвав медичний заклад в Харкові та вдарив будівлі "Держпром", що архітектурною пам’яткою всесвітнього значення.

Росія наростила застосування саме бомб "Гром-Е1" через загрозу від винищувачів F-16, здатних перехоплювати російські літаки на відстані до 65 км.

"Якщо є якась розрада для послаблених українців, так це те, що російські запаси "Гром-Е1" можуть бути обмеженими. Кремль налагодив масове виробництво безмоторних, готових до роботи KAБ, але незрозуміло, чи відбулося подібне промислове зростання для двигунів "Гром-E1", які, безумовно, коштують набагато дорожче, ніж KAБ", – додав автор.