Росія почала використовувати бойових дельфінів

Побоюючись елітних підрозділів українських водолазів РФ намагається створити нові рубежі захисту Чорноморського флоту

Російські війська навчили дельфінів виконувати завдання тренерів і випустили у Чорне море, щоб використовувати задля військової стратегії РФ.

Як зазначає «Інформатор», поки популяція диких дельфінів знаходиться на межі зникнення, випадки вивчення та застосування дельфінів у військових цілях росіянами набуває нових обертів. Вчені помітили зростання чисельності дельфінів, які тренуються для російських військових, у гавані Севастополя. Це відбулося на тлі зміщення їхніх військових баз на північний захід від Севастополя.

Ймовірно, ці морські ссавці використовуються для різних завдань, включаючи патрулювання території, захист кораблів від українських водолазів, а також збір військової техніки з морського дна.

Історія використання дельфінів у військових цілях сягає десятиліть. Початково це було спрямовано на наукові дослідження з метою розвитку нових технологій підводних човнів. Проте відомо, що дельфіни виявилися дуже інтелектуально розвиненими та здатними до спілкування, що зробило їх привабливими для використання військовими силами.

Вони можуть ефективно виявляти загрози та сповіщати про них своїх тренерів. Однак використання дельфінів у військових цілях викликає не лише етичні, а й практичні застереження. Використання сучасних технологій, таких як підводні безпілотники, може бути більш ефективним та гуманним, ніж залучення морських ссавців до військових дій, повідомляють журналісти.

Бойові дельфіни у Севастопольській бухті

Побоюючись елітних підрозділів українських водолазів РФ намагається створити нові рубежі захисту Чорноморського флоту. Окрім ракетних установок, протиторпедних сіток та мін вони застосовують бойових дельфінів у захисті. 

Якщо до повномасштабної війни у Севастопільській бухті налічували три-чотири дельфіни, то влітку 2023 року їх кількість збільшилася до шести-семи осіб. Головне завдання дельфінів – виявити дайверів, які намагаються проникнути у бухту.  

Тренують дельфінів у спеціальному центрі, який був створений ще за радянських часів. Після анексії Криму окупанти почали його використовувати для власних цілей. Проте, як зазначають експерти, програму тренувань вони значно оновили.

Як повідомляв «Мілітарний», тварини призначені для захисту бухти від українських бойових плавців, які можуть проникнути на базу Чорноморського флоту РФ.

Ефективність використання тварин проти морських дронів-камікадзе, які вже неодноразово проходили у бухту Севастополя, залишається невідомою.

Росіяни розмістили клітки з тваринами ще у 2022 році, на північній стороні входу в бухту. Раніше, у Козачій бухті, існував НДЦ ЗСУ «Державний океанаріум», колишня в/ч А1113, де займалися вивченням морських біотехнічних систем.

Зокрема, вивчалася можливість застосування морських ссавців у пошуково-рятувальних операціях, підйомі підводних об’єктів, зборі екологічних і гідрологічних даних за допомогою встановлених на них приладів, наданню допомоги водолазам при проведенні різноманітних підводних робіт.

Читайте також: на Одещині масово гинуть дельфіни.

Після анексії Криму, НДЦ був передислокований в Одесу, де проводить дослідження й по сьогодні.