Розкрадання в ЗСУ: журналісти підозрюють у криміналі працівників прокуратури, СБУ і НАБУ (відео)



Журналісти «Bihus.Info» оприлюднили останнє відео із серії своїх розслідувань в оборонній галузі ЗСУ. Цього разу у сюжеті йдеться про ДФС, прокуратуру, СБУ, НАБУ. Мовляв, слідчі органи знали про корупцію в оборонній сфері, але закривали справи за хабарі, пише видання «Західний аргумент».



На підтвердження своїх слів, журналісти знову оприлюднили листування між учасниками процесу. З нього виходить, що «підприємці» давали правоохоронцям непогані хабарі за закриття справ. Коштувало це здебільшого 10–20 тисяч доларів. Серед документів є, наприклад, спілкування зі слідчим СБУ Дмитром Москаленком про суми хабарів.

Військова прокуратура, за даними журналістів, кілька разів відкривала справи про оборудки через фірму «Оптимумспецдеталь», яка була головною у корупційних схемах. Але потім їх закривала за відсутністю складу злочину. А НАБУ, зі свого боку, запевняють журналісти, спочатку внесло «Оптимумспецдеталь» до списку фіктивних компаній, а потім виключили. Вирішували це питання начебто на рівні заступника директора НАБУ Гізо Углави.

Називають розслідувачі й прізвище колишнього позаштатного спецагента НАБУ Євгена Шевченка та детектива Дмитра Литвиненка, які начебто були ще однією ланкою оборудок в «Укроборонпромі».

У Генпрокуратурі вже відреагували на звинувачення журналісті. Як написала, у «Facebook», прес-секретар Юрія Луценка Лариса Сарган, оприлюднені в розслідуванні діалоги вигадані, а розслідування розкрадання чи корупційні дії посадових осіб «Укроборонпрому» — підслідність винятково Національного антикорупційного бюро, а не Генпрокуратури.

Нагадаємо, 25 лютого 2019 року програма «Наші гроші» оприлюднила перші дві частини розслідування про розкрадання в оборонному секторі України. За даними журналістів, фігуранти схеми заробили мінімум 250 млн грн під час війни на Донбасі. Журналісти стверджують, що учасники групи з допомогою фірм-«прокладок» скуповували контрабандою старі запчастини до військової техніки в Росії і в два–чотири рази дорожче перепродували їх заводам «Укроборонпрому». Згідно з розслідуванням, у схемі брали участь в тому числі нинішній глава «Укроборонпрому» Павло Букін, колишній перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Олег Гладковський, його син Ігор.

Згодом, Президент Петро Порошенко звільнив Гладковського-старшого з посади першого заступника секретаря РНБО, а детективи НАБУ зареєстрували кримінальне провадження.

Попередня правова кваліфікація — ч. 5 ст. 191 КК України «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем».