Садовий показав, як встановити піч за 4 години (ФОТО, ВІДЕО)

У сихівському будинку встановили в укритті

Сьогодні, 25 серпня, на виїзному засіданні виконавчого комітету рятувальники продемонстрували, як безпечно облаштувати буржуйку в укритті в одному із сихівських будинків. Про це повідомила пресслужба ЛМР.

Мер Львова Андрій Садовий повідомив, що зараз головне завдання — підготувати Львів до життя в умовах надзвичайної ситуації.

«Місто фактично на 100 % готове до опалювального сезону за умови, що є стабільна ситуація — є газ, є електроенергія. Натомість, з огляду на війну, маємо бути готові до різних ситуацій та напрацювати альтернативні варіанти обігріву.

Якщо, наприклад, будуть уражені електричні підстанції, тоді іншого варіанту як зігрітися у пунктах обігріву, які облаштують в укриттях, не буде. А це 10 500 пунктів обігріву у житлових будинках.

Місто бере на себе підготовку до зими шкіл, всієї медичної системи та соціальної сфери у разі надзвичайної ситуації. Натомість пункти обігріву у будинках мають забезпечити управляючі компанії, ОСББ, ЖБК та інші. Мусимо готуватися заздалегідь, аби у мороз не вирішувати цих питань поспіхом», — наголосив мер Львова Андрій Садовий.

Встановити металеві пічки у підвалах/укриттях мають балансоутримувачі будинків, а це управляючі компанії, ОСББ, ЖБК та інші, до 1 жовтня. Такий пункт обігріву за 4 години облаштували в житловому будинку на вул. Трильовського,8а.

«Металеву піч можна встановлювати на відстані від 0,7 до 1 м від горючих матеріалів. Буржуйку можна змонтувати на цеглу, закритою металом. Важливо, що на стіні має бути встановлений сповіщувач чадного газу. Відтак у приміщенні має бути прихід свіжого повітря, а дим, який буде утворюватися, має виходити через трубу назовні. Також піч не повинна стояти на шляху евакуації, її краще розмістити у якомусь кутку. Водночас, у кожному підвалі має бути розміщений план підвалу і схема евакуації.

Наголошу, якщо піч буде горіти, то в цей час завжди має бути людина, яка буде за цим стежити», — пояснив рятувальник Володимир Дубасюк.

Суб’єктам господарювання, керівникам медичних закладів, закладів соціальної інфраструктури, головам (керівникам) ОСББ, ЖБК, управителям, управляючим компаніям, які надають послуги з управління багатоквартирними будинками, а також співвласникам багатоквартирних будинків до 1 жовтня необхідно:

ЛМКП «Львівтеплоенерго» має забезпечити придбання обладнання на альтернативних видах палива (твердопаливні котли), електричні котли, теплові насоси, погодити закупівлю дров для формування резерву альтернативного палива для печей.

Нагадаємо, львів’янам радять запасатися електрочайниками та сухим спиртом.