СБУ арештувала майно підсанкційного українського олігарха (ФОТО)
Він намагався перереєструвати власні індустріальні об’єкти на декілька афілійованих комерційних структур
Працівники Служби безпеки арештували арештовано майно проросійського олігарха. Про це повідомили у прес-службі СБУ.
«За матеріалами Служби безпеки арештовано майно проросійського олігарха Вадима Новинського, який причетний до пособництва країні-агресору. До списку заблокованих активів входять корпоративні права на 40 українських підприємств та 30 газових свердловин, де видобувають промислові обсяги блакитного палива», - йдеться у повідомленні.
Так, загальна сума арештованого майна становить більше ніж 3,5 млрд грн.
Працівниками СБУ встановлено, що для уникнення санкцій РНБО Новинський намагався перереєструвати власні індустріальні об’єкти на декілька афілійованих комерційних структур.
«Для реалізації оборудки він залучив підконтрольних приватних нотаріусів і державних реєстраторів. Наразі, за матеріалами СБУ, Мін’юстом вже скасовано незаконні дії реєстраторів щодо низки підприємств олігарха. У кримінальному провадженні за ст. 111-2 (пособництво державі-агресору), співробітники Служби безпеки провели обшуки в офісних приміщеннях підприємств, а також за місцями роботи та проживання фігурантів», - додали в СБУ.
Під час обшуків виявлено документи, печатки компаній-нерезидентів та прокремлівську релігійну літературу.
Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.
Що відомо про Вадима Новинського: травні 2013 року став кандидатом у народні депутати на довиборах до ВРУ на виборчому окрузі № 224 (Севастополь). На довиборах на виборчому окрузі № 224, які відбулись 7 липня 2013 року, переміг із результатом 53,41 % голосів.
5 вересня 2013 року приєднався до фракції Партії регіонів.
З 27 листопада 2014 року — нардеп ВРУ VIII скликання. Член фракції «Опозиційний блок», голова підкомітету з питань благодійної діяльності та фінансування культури Комітету ВРУ з питань культури і духовності, член групи з міжпарламентських зв'язків з Королівством Норвегія, член групи з міжпарламентських зв'язків з КНР.
3 листопада 2016 року Генпрокурор Юрій Луценко звернувся із проханням до ВРУ дозволити притягнення до кримінальної відповідальності Новинського. 8 грудня 2016 року ВРУ задовольнила подання, яке підтримали 228 депутатів. Попри те, що після зняття недоторканності Генпрокуратура повинна була вручити Новинському підозру, він проходить у справі як свідок.
18 січня 2018 року був одним з 36 депутатів, що голосували проти Закону про визнання українського суверенітету над окупованими територіями Донецької та Луганської областей.
2019 року став народним депутатом у ВРУ IX скликання з мажоритарним округом № 57 у Донецькій області (від партії Опозиційний блок).
Читайте також: на Львівщині біля престижного курорту арештували земельні ділянки дружини Медведчука
6 липня 2022 року Вадим Новінський написав заяву про складання повноважень. 8 червня Верховна Рада України проголосувала за дострокове припинення повноважень позафракційного народного депутата Вадима Новінського.
Його власність
- Смарт-груп (основний власник);
- «Торгово-фінансова фірма „Сантіс“»;
- Сагро;
- Смарт-холдинг (основний власник);
- Метінвест (блокуючий пакет);
- Яковлівське родовище залізних руд;
- Суднобудівні заводи
- Херсонський суднобудівний завод;
- Чорноморський суднобудівний завод (ЧСЗ) (Миколаїв), який умисно довели до банкрутства;
- «Верес», популярний в Україні виробник продуктів харчування;
- Калитянський бекон;
- Страхова компанія «Промислово-страховий альянс»;
- Завод «Днепропресс»;
- Субхолдинг «Смарт-Нерудпром»;
- Будівельна компанія «Криворіжаглобуд»;
- Девелоперська компанія «Юджин» (Київ);
- Видобуток газу Smart Energy.
- Фінанси Юнекс-Банк
2012 року журнал «Фокус» розмістив бізнесмена у списку 20 найуспішніших аграріїв України, де він разом з компаньйоном Рінатом Ахметовим посів шосте місце (агрохолдинг HarvEast Holding — земельний банк — 220 000 га.