Серед мешканців Львова фіксують спалахи лептоспірозу
Після потужних злив із грозами, які прокотилися містом Лева наприкінці літа, медики зафіксували кілька спалахів лептоспірозу серед мешканців міста, які контактували з водою. Про це пише видання «syla.news», інформує сайт "Варта-1".
Лептоспіроз — гостра інфекційна хвороба з групи зоонозів, яка перебігає з гарячкою, загальною інтоксикацією, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної, нервової систем, геморагічним синдромом. Зазвичай її переносять щурі та гризуни. У Львові, за останні декілька тижнів, зафіксували випадки цієї небезпечної хвороби. Лікарі пояснють, що це спричинено контактом мешканців із каналізаційними водами.
“До лікарні почали надходити хворі із цим діагнозом, після грози кількатижневої давності, коли “підтопило” Львів. Тоді люди ходили босі, купались та контактували з водою із каналізації”, — пояснює лікар Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Ярослав Орфин.
Він додав, що такі хворі не несуть небезпеки суспільству, хоча сама хвороба може нести загрозу життю людини.
“Вона починається як грип, але в підсумку людина може померти. Заразитися можна, знову ж таки, через гризунів, які переносять вірус. Це може статись навіть на риболовлі, якщо у воді є випорожнення щурів. Люди можуть про це навіть не підозрювати і мити у тій воді їжу, або руки, і якщо заразна вода потрапить на ранки на тілі, то людина захворіє на лептоспіроз”, — зауважив Ярослав Офрин.
Зараження відбувається при вживанні інфікованої води і їжі, під час купання, риболовлі, занять водним спортом у забруднених збудниками водоймах, при догляді за хворими тваринами, випадковому потраплянні сечі хворої тварини на пошкоджену шкіру людини. Для проникнення лептоспір достатньо найменших порушень цілісності шкіри. Іноді збудник потрапляє через кон’юнктиву. У шлунку ж людини він швидко гине через сильну кислотну реакцію шлункового соку. Тому інфікування при вживанні забрудненої води або їжі здійснюється через дрібні пошкодження слизової оболонки ротоглотки. При цьому інкубаційний період може тривати від 1 до 20 днів.
Початок захворювання гострий, часто навіть раптовий: з’являються трясучий озноб, гарячка, виражені симптоми інтоксикації — загальна слабкість, сильний біль голови, запаморочення, нудота, блювання, у тяжких випадках — втрата свідомості, марення, збудження. Лікарі радять не займатись самолікуванням та терміново звернутись до лікарні, у випадку виявлення симптомів.