Шахрайство з банківськими картками: як застерегтися від зловмисників

Правоохоронці Львівщини нагадали як не стати жертвами шахраїв

Правоохоронці нагадують: у жодному разі не повідомляйте стороннім особам дані своєї банківської картки, навіть якщо вони називаються співробітниками банку.

Основні правила, щоб не стати жертвами шахраїв, нагадала поліція Львівської області.

Щоб отримати доступ до ваших грошей, зловмисники можуть представлятись працівниками банку, поліцейськими, співробітниками податкової інспекції та будь-ким іншим і пропонувати вам уточнити особисті дані, оновити їх, удосконалити співпрацю з банківською установою, вирішити інші питання, «дарувати» подарунки, бонуси чи додаткові послуги або навпаки — погрожувати штрафами, блокуванням картки та іншими неприємностями.

Отже, щоб не стати жертвою шахрайства з банківськими картками, у жодному разі не надавайте свої персональні дані, номер та строк дії банківської картки, PIN-код, CVV2/CVC2 коди, паролі до Інтернет-банкінгу, кодове слово або іншу інформацію невідомим особам, навіть якщо вони називаються співробітниками банку. Також не відповідайте на СМС-повідомлення, в яких вас просять надати персональну інформацію, надіслані нібито від імені банку. Таким чином зловмисники отримують доступ до банківських рахунків, звідки знімають усі ваші заощадження, перераховуючи їх на підконтрольні банківські рахунки.

У разі отримання подібних дзвінків чи СМС-повідомлень поліцейські закликають краще зателефонувати до банківської установи (номер гарячої лінії вказаний на вашій картці чи на офіційних сайтах банків), а також звернутися до поліції та повідомити про спробу шахрайства.

Нагадаємо, що раніше поліція Львівщини затримала іноземця, який зчитував інформацію з карток у банкоматах (ФОТО).