Щоб воювати в Україні: Росія отримує контрабандну зброю
«Якщо режим Путіна буде дестабілізований, це матиме величезні наслідки для Ірану, особливо для Сирії», — вважають експерти
Росія отримує боєприпаси та військову техніку з Іраку для своїх військових зусиль в Україні за допомогою мереж контрабанди зброї. Про це пише «Guardian».
РПГ і протитанкові ракети, а також системи залпового вогню бразильського виробництва були відправлені в Росію з Іраку.
Влада Тегерана також подарувала Москві ракетну систему «Бавар 373» іранського виробництва, схожу на російську С-300.
Використання злочинного світу торгівлі зброєю означало б різкі зміни в російської стратегії, оскільки Москва змушена спиратися на Іран, свого військового союзника в Сирії, після нових санкцій, спричинених вторгненням в Україну.
Події також мають величезні наслідки для напрямків та обсягів торгівлі в міжнародному бізнесі з торгівлі зброєю.
РПГ і протитанкові ракети, які володіють Хашд аш-Шаабі, були перевезені до Ірану через прикордонний пункт пропуску Саламджа 26 березня, де їх отримали іранські військові та морським шляхом доставили до Росії.
Хашд аш-Шаабі також демонтував і відправив по частинах дві реактивні системи залпового вогню Astros II бразильського виробництва, відомі в Іраку як ліцензійна версія Sajil-60, до Ірану 1 квітня.
«Нам байдуже, куди поділося важке озброєння тому що воно нам зараз не потрібне», — сказало одне з джерел Хашд аш-Шаабі.
Три вантажні судна, здатні перевозити такі вантажі — два під російським прапором та одне під прапором Ірану — перетнули Каспійське море з іранського порту Бандар-Анзалі до Астрахані, російського міста на дельті Волги.
«Те, що зараз потрібно росіянам в Україні, — це ракети. Вони вимагають навичок для транспортування, оскільки вони крихкі та вибухонебезпечні, але якщо ви прагнете це зробити, це можливо», — сказав Йорук Ішик, експерт із морських справ зі Стамбула.
«Якщо режим Путіна буде дестабілізований, це матиме величезні наслідки для Ірану, особливо для Сирії, де Дамаск залежить від російської авіаційної підтримки, а Росія координує свою діяльність, щоб уникнути прямого конфлікту між ними та Ізраїлем», — сказав Моханед Хаге Алі, співробітник Близькосхідного центру Карнегі.
Широкі економічні санкції, накладені на Москву західними країнами після вторгнення 24 лютого, включали заборони на товари подвійного призначення — предмети цивільного та військового призначення — наприклад, запчастини для транспортних засобів та певні типи електроніки та оптичних пристроїв, а також предмети з очевидним військовим використанням.