Що насправді сказав Папа про одностатеві шлюби

Папа закликав сім’ї не бути упередженими до дітей, що ідентифікують себе частиною ЛГБТ-спільноти та підтримав створення закону про цивільний союз для одностатевих пар. Про це він розповів у документальній стрічці «Франциск», прем’єра якого відбулася цієї середи на Римському кінофестивалі, проте, наразі, він ще недоступний для перегляду. Світові медіа підхопили окрему репліку очільника Католицької церкви: «Гомосексуали мають право бути в сім’ї. Вони діти Божі й мають право на сім’ю. Ніхто не повинен бути через це покинутим або нещасним… Ми повинні створити закон про цивільний союз. Так вони будуть захищені законом. Я підтримую це», — сказав він.

«Твоє місто», з посиланням на «Catholic News Agency», — про те, як ця позиція узгоджується з попередніми висловлюваннями Папи та вченням Церкви.

Зокрема, зазначається, що ще перед виходом фільму Папа заохочував батьків і родичів не відрікатись і не ставитися з упередженням до дітей, що визнають себе приналежними до ЛГБТ. У цьому контексті право бути частиною сім’ї варто розуміти як право цих дітей не бути відкинутими: «До того ж, раніше Франциск неодноразово висловлювався проти можливості усиновлення для одностатевих пар, адже це «позбавляє дітей їхнього людського розвитку, даного батьком і матір’ю за волею Бога».


 

 

 

 

 

 

 

 

Папа виступив за цивільні союзи для одностатевих пар, однак, як роз’яснюють у «Catholic News Agency», це означає, що гомосексуальні стосунки можуть бути юридично визнані державою та захищені законом, але цивільні союзи не означають визнання їх Церквою.

«Позиція Франциска співставна з його попередньою пропозицією на дебатах з єпископами Аргентини у 2010 році, в яких він припускав прийняття в країнах законів про цивільне партнерство», — зазначають у агенції.

У публікації наголошується, питання одностатевих шлюбів у фільмі не обговорювалась. До того ж, ще у 2014 році Папа чітко висловив позицію про те, що в основі шлюбу лежить союз між чоловіком та жінкою.

Аналітики «Catholic News Agency» підсумовують, що хоч нам не до кінця відомий контекст та можливі пояснення поза кадром, висловлені думки Папою Франциком все ж мають дещо відмінний його підхід до цього питання, порівняно із його попередниками. Зокрема, у 2003 році Папа Іван-Павло ІІ схвалив документ «Конгрегація доктрини віри», складений кардиналом Ратцінгером (майбутнім папою Бенедиктом XVI). Зокрема, у ньому йшлося, що «повага до гомосексуальних осіб у жодному разі не може вести до схвалення гомосексуальної поведінки чи правового визнання одностатевих союзів». Цей документ та позиції попередніх пап узгоджуються з давньою дисципліною в Церкві щодо питання одностатевих стосунків, проте згадані положення не є самі по собі предметами віри.

«Хоч Франциск і відійшов у своїй позиції від пунктів «Конгрегації доктрини віри», підтримавши цивільні союзи для правового захисту одностатевих пар, він не заперечив своїх попередніх вислювлювань про неморальність гомосексуальної поведінки. З іншого боку, висловлювання Папи у фільмі не відображають його офіційну науку, і католики не зобов’язані підтримувати цю позицію», — йдеться у публікації.