Скільки ядерної зброї є у Росії: у ЗМІ зробили підрахунки

У разі наземного ядерного вибуху близько половини енергії йде на утворення ударної хвилі та вирви у землі.

Все частіше лунають заяви про використання ядерної зброї. Так президент РФ володимир путін попередив, що може застосувати ядерну зброю, щоб відбити спробу України повернути собі контроль над окупованими російською армією територіями, які Кремль має намір анексувати. Про те яку кількість ворог має у себе на озброєнні, пише «Assоciated Press».

За даними видання, Москва боїться українського контрнаступу. Після псевдореферендумів у РФ заявили, що розцінюватимуть захоплені території як «свої». Оголошена мобілізація, як припускають експерти, не дасть очікуваного ефекту. У зв’язку з цим путін стає нестійкішим, а тому відчуває спокусу використовувати ядерну зброю.

Згідно з даними, якими обмінялися раніше цього року під час нового договору про скорочення озброєнь між Москвою та Вашингтоном, РФ має 5977 ядерних боєголовок для своїх стратегічних сил, а США — 5428.

Передбачається, удар такої зброї по Україні не матиме катастрофічних наслідків такого масштабу, як удар стратегічними боєголовками. Однак руйнування будуть великими, загине багато людей, а територія буде заражена радіацією.

Проте аналітики припускають, що його дії, ймовірно, слід тлумачити як попередження іншим країнам не посилювати свою підтримку України, а не як сигнал про бажання застосувати ядерну зброю.

Московський політолог, який консультував Кремль із питань зовнішньої політики, Сергій Караганов заявив, що РФ «не може дозволити собі програти».

Нагадаємо, 21 вересня президент РФ Володимир Путін анонсував проведення псевдореферендумів на захоплених територіях. Водночас він погрожував застосувати ядерну зброю для «захисту». 

В українській розвідці вважають, що РФ може завдати тактичного ядерного удару по Україні. Ціллю може стати знищення державності нашої країни, а також переривання контрнаступу ЗСУ. У разі реального застосування такої зброї під загрозою буде не лише Україна, а й Чорноморський регіон.

«Ми пам’ятаємо історію Чорнобиля. Цілком ймовірно, що ми матимемо чергову катастрофу на нашій території, у Східній Європі», — заявив представник ГУР Вадим Скібіцький.

У разі наземного ядерного вибуху близько половини енергії йде на утворення ударної хвилі та вирви у землі. Саме ударна хвиля створює найбільшу кількість руйнувань. Вона є ущільненням у повітрі, яке рухається з надзвуковою швидкістю.

Довідково додамо, що ядерна зброя — це смертоносна зброя, яку винаходило людство. Разючі чинники ядерної зброї такі:

Нагадаємо, у Білому домі оцінили ймовірність російського ядерного удару.

Також було спрогнозовано, по яких об’єктах у РФ може завдати удар США.

Аналітики, в свою чергу, повідомили, куди потенційно поцілить росія та який матиме вигляд можливий ядерний удар по Україні.