Сміттєпереробний завод збудують на території Львова (відео)
Французька компанія «Egis» презентувала перші напрацювання щодо рекультивації Грибовицького полігону і будівництва сміттєпереробного комплексу для Львова. Зокрема було розглянуто три ділянки для будівництва сміттєпереробного комплексу. Про це сьогодні, 23 травня, під час прес-конференції повідомив керівник проекту Крістофер Раунд, передає ЛМР.
«Я хочу розповісти про те, що було зроблено за останні місяці. Найперше ми розглядали пошук місця під будівництво нового сміттєпереробного комплексу. Ми розглянули три місця. Перше місце – це територія ТЕЦ-2, біля Львова. Друге місце – це колишній кар’єр в с. Добряни. Третє місце – це селище Новий Яр, де добувалася сірка. Ми провели огляд цих місць, ознайомилися з усіма технічними і природоохоронними параметрами цих територій. Якщо підводити підсумки то, Новий Яр не підходить для будівництва з огляду на природоохоронний аспект. Тому ми зосередили увагу на території в с. Добряни і ТЕЦ-2. При порівняні цих двох місць ми надаємо перевагу місцю біля ТЕЦ-2. До серпня ми розпочнемо проектування самого об’єкту, до кінця року будемо оголошувати тендер. Оскільки тендер займе трохи часу, то імплементація проекту почнеться не раніше наступного року», - розповів Крістофер Раунд.
Як зауважив Сергій Бабак, заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства, на ділянці біля ТЕЦ-2 ще за радянських часів передбачалося будівництво вугільних блоків.
«Тому там може бути комплекс переробки сміття і, як варіант, коли сміття утилізується, за рахунок спалювання, - вироблення електричної або теплової енергії. Такий європейський досвід», - додав Сергій Бабак.
Начальник управління інвестицій та проектів ЛМР Ольга Сивак додала, що компанія «Egis» є інженерно-проектуальною фірмою. Робота «Egis» включає виготовлення ескізних проектів, допомога вибору технологій – тобто підготовчі, документальні роботи. Ці роботи будуть проведені і профінансовані містом. Підрядники, які будуть виконувати роботи, будуть визначені на тендерах.
Як відомо, на базі ТЕЦ-2 у Львові працює лінія із переробки ртутних ламп
[embed]https://www.youtube.com/watch?v=I0PU_HVe1Ow&feature=youtu.be%20[/embed]