Портал оперативних новин Varta1 Портал оперативних новин Varta1

Сьогодні українці побачать унікальний блакитний кривавий "супермісяць"

Сьогодні українці побачать унікальний блакитний кривавий "супермісяць" Сьогодні українці побачать унікальний блакитний кривавий "супермісяць"

Блакитний кривавий супермісяць - унікальне явище, яке можна буде побачити 31 січня, всім жителям Землі.  Українці можуть  спостерігати за ним сьогодні о 15.30 годині. Вчені не вбачають у затемненні нічого екстраординарного, а от астрологи - навпаки.





[caption id=«attachment_43597» align=«alignnone» width=«700»] Фото ілюстративне[/caption]

Найкраще це явище можна буде побачити в західній півкулі близько 5 ранку, а в Україні – о 15:30 год. Подібне місячне затемнення відбувається вкрай рідко – раз у 152 роки, передає 24 канал.


Як відомо, востаннє одразу три астрономічні явища, – місячне затемнення, супермісяць й «блакитний Місяць» – відбулися 30 грудня 1982 року над східною півкулею та 31 березня 1866 року над західною.


Супермісяць можна буде спостерігати на світанку 31 січня, а повню зможуть побачити тільки мешканці центральної та західної частин Північної Америки. Від початку до кінця явище побачать лише жителі Гаваїв, східна частина Аляски і північного заходу Канади. Добре затемнення буде видно в Австралії, Новій Зеландії, Східній і Центральній Азії.


Початок явища відбуватиметься в ніч на 31 січня о 2:51 год і завершиться о 8:08 на східному узбережжі США за місцевим часом. Найбільший пік затемнення припадає між 4:52 год і триває до 6:08 год за місцевим часом.


Щодо України, то пік блакитного кривавого супермісяця зможуть частково побачити лише жителі західної України о 15:30 за київським часом і воно буде тривати протягом 77 хвилин.


Кривавий місяць 31 січня


Багатьох прихильників незвичайних астрономічних явищ завжди цікавило, чому виникає «кривавий Місяць», – місяць «змінює колір» в червоно-бурий через викривлення світла земною атмосферою.


Супермісяць 31 січня


Також варто знати, що супермісяць – це момент найбільшого зближення Місяця і Землі. Під час повного місячного затемнення Місяць перебуває у тіні Землі.


Блакитний місяць 31 січня


«Блакитним місяцем» називають другу повню, що припадає на один календарний місяць. Унікальність явища полягає у тому, що затемнення супроводжуватиметься фазою другого повного місяця січня, який матиме блакитний колір своєї осі.