Сьогодні українці побачать унікальний блакитний кривавий "супермісяць"
Блакитний кривавий супермісяць - унікальне явище, яке можна буде побачити 31 січня, всім жителям Землі. Українці можуть спостерігати за ним сьогодні о 15.30 годині. Вчені не вбачають у затемненні нічого екстраординарного, а от астрологи - навпаки.
[caption id=«attachment_43597» align=«alignnone» width=«700»] Фото ілюстративне[/caption]
Найкраще це явище можна буде побачити в західній півкулі близько 5 ранку, а в Україні – о 15:30 год. Подібне місячне затемнення відбувається вкрай рідко – раз у 152 роки, передає 24 канал.
Як відомо, востаннє одразу три астрономічні явища, – місячне затемнення, супермісяць й «блакитний Місяць» – відбулися 30 грудня 1982 року над східною півкулею та 31 березня 1866 року над західною.
Супермісяць можна буде спостерігати на світанку 31 січня, а повню зможуть побачити тільки мешканці центральної та західної частин Північної Америки. Від початку до кінця явище побачать лише жителі Гаваїв, східна частина Аляски і північного заходу Канади. Добре затемнення буде видно в Австралії, Новій Зеландії, Східній і Центральній Азії.
Початок явища відбуватиметься в ніч на 31 січня о 2:51 год і завершиться о 8:08 на східному узбережжі США за місцевим часом. Найбільший пік затемнення припадає між 4:52 год і триває до 6:08 год за місцевим часом.
Щодо України, то пік блакитного кривавого супермісяця зможуть частково побачити лише жителі західної України о 15:30 за київським часом і воно буде тривати протягом 77 хвилин.
Кривавий місяць 31 січня
Багатьох прихильників незвичайних астрономічних явищ завжди цікавило, чому виникає «кривавий Місяць», – місяць «змінює колір» в червоно-бурий через викривлення світла земною атмосферою.
Супермісяць 31 січня
Також варто знати, що супермісяць – це момент найбільшого зближення Місяця і Землі. Під час повного місячного затемнення Місяць перебуває у тіні Землі.
Блакитний місяць 31 січня
«Блакитним місяцем» називають другу повню, що припадає на один календарний місяць. Унікальність явища полягає у тому, що затемнення супроводжуватиметься фазою другого повного місяця січня, який матиме блакитний колір своєї осі.