Спецдозволи для 5-кілометрової зони прикордоння: які зміни чекають жителів Львівщини (ВІДЕО)
Що потрібно знати мешканцям
У зв’язку зі змінами до постанови Кабміну «Про прикордонний режим», жителям 5-кілометрової прикордонної смуги нагадують про необхідність оформити спеціальні дозволи. Про це йдеться у матеріалі Суспільного.
Також такий дозвіл потрібно буде зробити тим, хто приїжджає на роботу на територію неподалік державного кордону. Наприклад, працівникам фермерських господарств. Від села Річки на Львівщині до державного кордону з Польщею — два кілометри.
Так, на брифінгу заступник начальника штабу – начальник відділу організації прикордонної служби Сергій Курило, невдовзі жителям таких населених пунктів знадобляться спеціальні дозволи від Держприкордонслужби.
"Дозвіл на проживання в межах прикордонної смуги в населених пунктах видається органом Державної прикордонної служби України безстроково. Інші дозволи щодо в’їзду, перебування та проведення робіт надаються на термін, який заявлений заявником", — зазначає Сергій Курило.
Мешканці кажуть, що про нововведення вже чули. Дехто згадує, що подібні документи у цьому селі вже колись запроваджували.
«Це були 85-ті роки, ми навіть такі дозволи мали. Ще при Радянському Союзі то було, що треба було дозвіл на прикордонну зону. Ну я вважаю, що нескладно зробити цей дозвіл і користуватися ним», — каже мешканка села Олександра Білан.
Що потрібно для оформлення документу
Щоб оформити дозвіл тим, хто живе у 5-кілометровій прикордонній зоні, можна буде звернутися за роз’ясненням до органів місцевого самоврядування.
Цей документ потрібно оформити усім місцевим жителям, наголошує староста села Річки Павло Холява.
«Село є прикордонне, дуже близько знаходиться до кордону, і дуже багато населення працює, несе службу в органах прикордонної служби. Зараз багато людей перебуває на Сході, є люди, які полонені, зниклі безвісти. І місцеве населення, і ми готові йти назустріч, допомогти прикордонникам. Вже починаємо проводити роз’яснювальну роботу», — каже староста.
Спецдозвіл буде потрібний і тим, хто їздить у прикордонну смугу по роботі, наприклад, веде фермерське господарство на полях поза межами населеного пункту. Водночас визначено перелік осіб, кому не треба оформлювати дозвіл.
«Це посадові особи чи службові особи державних органів, органів місцевого самоврядування, правоохоронні органи, органи цивільного захисту, військовослужбовці ЗСУ та інших військових формувань, працівники медичної допомоги, суб’єкти комунальної та державної власності з метою покладення на них повноважень», — зазначає начальник відділу організації прикордонної служби Сергій Курило.
Начальник відділу організації прикордонної служби зазначив, що тим, хто слідуватиме через прикордонну смугу транзитом або ж прямує у прикордонний пункт на виїзд з України, спеціальний дозвіл також не потрібно оформлювати.
Читайте також: Українцям заборонили перебувати у прикордонній зоні
Сергій Курило додав, що, ймовірно, дозволи почнуть видавати вже з лютого.