Спішили з допомогою, а за мить самі потребували її: на Одещині наркоман поклав на лікарняні ліжка бригаду медиків

Несамовита агресія: вчора, 28 жовтня, близько 3-ї ночі, у м. Чорноморську, Одеської області, стався напад на бригаду екстреної медичної допомоги. Медиків атакував чоловік, до матері якого викликали швидку. Фельдшер бригади отримав закриту черепно-мозкову травму, струс мозку та численні забої, водій — забої та садна голови. Обставини зухвалого вчинку описує, на своїй сторінці у соцмережі, в. о. міністра МОЗ Уляна Супрун.

"На місце події одразу викликали поліцію, Службу громадської безпеки та ще одну бригаду швидкої. Постраждалих госпіталізували, зараз вони проходять додаткові обстеження. Поліція затримала нападника. З’ясувалось, що під час нападу він знаходився у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння", — інформує чиновниця.



І продовжує: "Ситуація, коли нападають на лікарів екстреної медичної допомоги, які щодня рятують людські життя, неприпустима. Найгірше, що такі випадки непоодинокі по всій країні. Упродовж 2013–2017 років в Україні було зареєстровано 543 злочини, вчинені проти життя і здоров’я медичних працівників, під час виконання ними службових обов’язків, троє із яких померли.

Добре, що у випадку в Чорноморську медпрацівники одразу звернулися до поліції та нападника затримали. Розраховую на професійність і швидке розслідування цієї ситуації".



Проте, як свідчить практика, після погроз та легких тілесних ушкоджень працівники бригад екстреної медичної допомоги, зазвичай, не звертаються до правоохоронних органів, пояснюючи це відсутністю часу, коштів на отримання належної правової допомоги для захисту своїх прав. Подібні випадки часто не фіксуються у статистиці, а конфлікти і погрози не беруться на облік.

До того ж, почастішали випадки, коли працівники служби екстреної медичної допомоги отримують відмову у супроводі поліції або ж в оперативному виїзді на такі виклики.

Уляна Супрун твердить: "Працюємо разом із Національна поліція України, щоб розв’язати цю проблему та посилити захист наших медиків. Зокрема — запровадити супровід медичного працівника, за його зверненням представниками Національної поліції України. Також, встановити кримінальну відповідальність за погрози та посягання на життя медичних працівників, під час виконання ними службових обов’язків".