США розглядає можливість відправлення додаткових військових радників в Україну, - ЗМІ
Міноборони США переглядало та коригувало присутність у країні відповідно до змін умов безпеки
Сполучені Штати Америки розглядають можливість відправки додаткових військових радників до посольства в Києві, що є останнім доказом американської прихильності Україні, оскільки рф, схоже, набирає обертів у дворічному конфлікті. Про це пише POLITICO
За словами речника Пентагону генерал-майора Пета Райдера, радники не виконуватимуть бойових обов’язків, а радше консультуватимуть і підтримуватимуть український уряд і військових.
«Протягом цього конфлікту Міністерство оборони переглядало та коригувало нашу присутність у країні відповідно до змін умов безпеки. Наразі ми розглядаємо можливість відправлення кількох додаткових радників для посилення Управління оборонного співробітництва (ODC) у посольстві», — сказав Райдер у заяві ЗМІ, зазначивши, що «персонал підпадає під ті ж обмеження на поїздки, що й усі співробітники посольства.
Зазначено, що ODC «виконує різноманітні консультативні та допоміжні місії (не бойові), і хоча він укомплектований виключно персоналом Міністерства оборони, він інтегрований у Посольство США під керівництвом керівника місії, як і решта посольства», – додав Райдер. .
Райдер відмовився обговорювати конкретну кількість персоналу «з міркувань оперативної безпеки та захисту сил». За словами чотирьох американських чиновників і особи, знайомої з планами, якій надали анонімність, щоб говорити на чутливу тему, додаткові війська підтримуватимуть зусилля з логістики та нагляду за зброєю, яку США надсилають Україні.
Новий контингент також допомагатиме українським військовим з обслуговуванням озброєння, повідомив один із американських чиновників і знайомий. Двоє офіційних осіб США повідомили, що декілька американських військових уже розгорнуто для короткострокової ротації при посольстві в Києві, а другий офіційний описав їх кількість як «одні та дві». Цей персонал допомагає з наглядом і охороною посольства.
Поки не було зрозуміло, скільки додаткових американських військ зрештою буде направлено в Україну, але двоє американських чиновників сказали, що їх кількість сягатиме 60.
Додаткові війська, навіть у небойовій ролі, розширять військову присутність США в країні, подібно до того, як Палата представників ухвалила мільярдну військову допомогу для України. Конгрес місяцями затримувався над наданням додаткової допомоги Києву, оскільки колишній президент Дональд Трамп неодноразово висловлював скептицизм щодо цих зусиль.
А раніше, президент Джо Байден обіцяв, що війська США не братимуть участі у війні від імені України, оскільки це збільшить ризик прямого зіткнення між американськими та російськими силами.
За словами знайомого, одне із завдань, яке вирішуватимуть радники, – допомогти українцям спланувати підтримку складного обладнання, наданого США, оскільки влітку очікується посилення бойових дій. Вони також підтримають відносно невеликий контингент у посольстві США в Києві та координуватимуть нові поставки зброї, коли поточний додатковий законопроект у Конгресі стане законом і дозволить більше зброї та обладнання надходити до українських фронтів.
Україна намагається відновити ініціативу проти Росії після того, як її контрнаступ минулого літа зазнав невдачі, а Конгрес застопорився у наданні мільярдів доларів військової допомоги, яку просив президент. Пентагон надіслав лише один новий транш нової зброї з грудня, коли закінчилося фінансування для надання додаткової допомоги.
Палата представників у суботу схвалила 60,8 мільярдів доларів допомоги Україні, яку довго відкладали , і Сенат може проголосувати за це на початку наступного тижня. Білий дім заявив, що підтримує закон.
Новина про те, що США надсилають додаткові сили в Україну, з’явилася на тлі того, що минулого тижня високопосадовці попередили, що росія набирає обертів.Директор ЦРУ Білл Бернс заявив, що Україна може програти війну цього року, якщо Конгрес не схвалить пакет допомоги.