США та Росія на вихідних у Маямі можуть провести переговори щодо війни в Україні - Politico

Адміністрація Трампа готує зустріч для обговорення мирної угоди та гарантій безпеки

Цими вихідними у Маямі очікується зустріч американських та російських високопосадовців, яка має стати частиною зусиль адміністрації Дональда Трампа щодо завершення російсько-української війни.

За даними видання Politico, американську сторону на переговорах представлятимуть спецпосланець Стів Віткофф та зять Трампа Джаред Кушнер. З боку Росії до складу делегації ймовірно увійде спецпредставник президента РФ Кирило Дмитрієв.

Цій зустрічі передували тривалі переговори Віткоффа та Кушнера у Берліні, де вони обговорювали з українськими та європейськими посадовцями питання гарантій безпеки для Києва. Представники команди Трампа припускають, що Росія може погодитися на західні гарантії безпеки та членство України в ЄС у межах фінальної угоди.

Водночас перед початком консультацій із російською стороною запланована зустріч американської делегації із Секретарем РНБО України Рустемом Умєровим.

Попри підготовку до діалогу, ситуація залишається напруженою через позицію глави Кремля Володимира Путіна, який наразі не демонструє намірів відмовлятися від агресивних планів щодо українського суверенітету. На цьому тлі з'явилася інформація, що Сполучені Штати вже готують пакет нових санкцій проти Росії на випадок, якщо Москва відкине запропоновану мирну угоду.