США, Велика Британія та Франція завдали удару по Сирії
США, Франція і Велика Британія разом завдали військових ударів у Сирії у відповідь на застосування президентом Башаром Асадом хімічної зброї проти цивільних осіб. Про це інформує Hromadske з посиланням на заяву президента США Дональда Трампа.
[caption id=«attachment_55276» align=«alignnone» width=«425»] Фото: gettyimages.com[/caption]
За словами президента, ці авіаудари стали відповіддю на хімічну атаку в місті Дума, відповідальність за яку США покладають на режим Башара Асада.
«Ця атака надовго погіршить здатність Сирії досліджувати та виготовляти хімічну зброю», — зазначив Трамп.
Глава Об’єднаного комітету начальників штабів Пентагону генерал Джозеф Денфорд заявив, що перша хвиля удару коаліції по Сирії завершена, пише CNN.
Він уточнив, що це були точкові атаки. Як зазначив Денфорд, коаліція завдала ударів по науково-дослідному центру під Дамаском, складу хімічної зброї неподалік міста Хомс, та командному пункту, розташованому неподалік від складу.
Міністр оборони США Джеймс Меттіс повідомив, що удар по Сирії був одноразовою акцією, і наразі інші авіаудари не заплановані — все залежить від того, чи застововуватиме сирійський режим знову хімічну зброю.
Меттіс додав, що цього разу США подвоїли кількість використовуваної зброї у порівнянні з ударами у квітні 2017 року, коли американські військові завдали ракетного удару по сирійській військовій авіабазі Шайрат.
Глава Пентагону наголосив, що Дональд Трамп послав Башару Асаду чітке послання, щоб той відмовився використовувати хімічну зброю.
Британська прем’єрка Тереза Мей заявила, що йдеться не про втручання в громадянську війну в Сирії або про зміну режиму в цій країні, а про «обмежений та цілеспрямований удар, який не сприятиме ескалації напруження в регіоні».
Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що «червона лінія, встановлена Францією у травні 2017 року, була перетнута».
Удари США, Великобританії та Франції по Сирії підтрималив НАТО.
«Це зменшить спроможність режиму продовжувати атакувати сирійців хімічною зброєю», — заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг.
Нагадаємо, 8 квітня здійснена хіматака на контрольоване повстанцями місто Дума у Східній Гуті, внаслідок якої загинуло щонайменше 70 осіб.