США запускає лендліз: яку зброю отримає Україна (ФОТО)
У рамках лендлізу асортимент зброї збільшиться
З 1 жовтня США запустять програму лендлізу для України. «ТСН.ua» повідомляє, яку зброю має отримати Україна, коли її очікувати, і як це може позначитися на ході бойових дій.
Експерти очікують, що в рамках лендлізу асортимент зброї збільшиться.
«Крім «HIMARS», ми можемо отримати танки «Abrams», БМП «Bradley», САУ «Paladin» і, головне, можливість отримати системи ППО Patriot, яка допоможе нам закрити небо», — розповів військовий експерт Дмитро Снєгирьов.
«HIMARS»
ЗСУ зможуть збільшити кількість ракетних комплексів «HIMARS» вдвічі, що дозволить уражати одночасно набагато більше цілей — штаби підрозділів на передовій, склади боєприпасів, будинки, укриття особового складу, малі групи бойової техніки. Посилення ударних можливостей ЗСУ особливо актуальне після початку часткової мобілізації в росії.
«HMMWV»
«Хамві» — багатоцільовий бронеавтомобіль для малих груп піхоти та спецназу, розрахунків ПТРК, ПЗРК, що значно посилює тактичну маневровість військ.
«Abrams»
Танк M1 «Abrams» уперше надійшов на озброєння армії США у 1980-х роках, але це досі один із найсильніших важких танків у світі, розрахований на ведення бойових дій у різних умовах сучасних війн та збройних конфліктів. Танк обладнаний багатошаровою протиснарядною композитною бронею і озброєний 105-мм гарматою.
«Bradley»
«Bradley» — основна бойова машина піхоти на озброєнні механізованих військ США. БМП призначена для транспортування підрозділів мотопіхоти на полі бою та їх вогневої підтримки.
«Paladin»
Американська самохідна гаубиця M109 «Paladin» оснащена 155-мм гарматою і має дальність стрільби до 30 км. САУ M109 вирізняється своїм бортовим обладнанням — автоматична система управління вогнем, система навігації, фільтровентиляційна установка для захисту від зброї масового ураження, клімат-контроль.
«Patriot»
Американські зенітні ракетні комплекси «Patriot» допомогли б убезпечити небо України від ракетних атак росії. Втім, деякі експерти вважають, що для України це «дуже дорога забаганка», оскільки вартість постачання 9 батарей систем «Patriot» може доходити до 9 млрд доларів, а вартість пуску лише однієї ракети — близько 3 млн доларів.
Військовий експерт Олег Жданов прогнозує, що «перша зброя, отримана через лендліз, опиниться в Україні десь в середині жовтня».
«Залежно від того, звідки вона буде постачатися. Якщо з європейських складів — то і в перший же тиждень, або в першій декаді жовтня. Якщо її доправлятимуть безпосередньо зі Сполучених Штатів, то вона може прийти в середині — другій половині жовтня. Може бути доставка як літаками, так і пароплавами», — пояснив Жданов.
Військовий експерт Дмитро Снєгирьов каже, що США могли запустити лендліз раніше жовтня, але є питання з навчанням українських військових, які будуть використовувати нову техніку.
«Як тільки є певна кількість екіпажів, які готові працювати на цій зброї — відкривається вікно можливості. Американська зброя не радянська, яку можна кувалдою ремонтувати на полі бою», — наголосив Снєгирьов.
Нагадаємо, Міністерство оборони пояснило, як для України працюватиме ленд-ліз.