Стало відомо, що Сі Цзіньпін особисто застерігав путіна від застосування ядерної зброї проти України

Інформують, що він зробив це під час візиту до Москви у березні

Голова Китаю Сі Цзіньпін особисто застеріг володимира путіна від застосування ядерної зброї в Україні. Він зробив це під час візиту до Москви у березні.

Про це пише видання Financial Times із посиланням на західних та китайських чиновників, інформує «Слово і Діло».

За словами співрозмовників видання, китайські чиновники приватно почали називати відмову росії від завуальованих ядерних загроз своїм досягненням.

Як сказав старший радник китайського уряду, стримування путіна від застосування ядерної зброї було центральним елементом кампанії Пекіна з відновлення зіпсованих зв'язків із Європою.

Китай, пише видання, послідовно виступав проти застосування ядерної зброї в Україні у своїх публічних заявах. Але в Україні сумніваються у прихильності Пекіна до такого стримування, враховуючи «безмежне» партнерство Сі та путіна, а також запропонований «мирний план».

Але попередження Сі Цзіньпіна дає надію на те, що Китай підтримує свою публічну риторику за зачиненими дверима. «Китай взяв на себе відповідальність за відправлення повідомлення на всіх рівнях», – сказав високопосадовець адміністрації США.

Верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель у березні також говорив, що візит Сі «знижує ризик ядерної війни».

Міністерство закордонних справ Китаю не прокоментувало цю інформацію. Але колишній урядовець підтвердив, що Сі особисто попередив путіна про неприпустимість застосування ядерної зброї.

Джерела, близькі до Кремля, сказали FT, що путін «особисто вирішив, що тактична ядерна зброя не дасть росії переваги»: ядерний удар перетворить окуповані території на опромінені пустки і мало допоможе просуванню армії рф на фронті.

Читайте також: росія може застосувати ядерну зброю з білорусі.

«Росія ніколи не отримувала і ніколи не отримає схвалення Китаю на застосування ядерної зброї. Якщо рф застосує ядерну зброю проти України, Китай ще більше дистанціюється», – зазначив професор міжнародних відносин в Університеті Женьмінь у Пекіні Ши Іньхун.