Суд на три роки позбавив волі чоловіка, який ухилявся від військової служби

Не умовне покарання

В Україні увʼязнили на три роки реального терміну чоловіка, який ухилявся від призову. Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 3 травня.

Так, Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області визнав винним громадянина  в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації.

За матеріалами справи, 14 грудня 2022 року обвинувачений отримав повістку для відправки до військової частини, але  до призовного пункту не прийшов. 

У судовому засіданні чоловік пояснив, що поважних причин для неявки він не мав, але злякався за своє життя, адже раніше у збройних силах не служив, відповідних навиків немає. Він висловив жаль за те, що скоїв. 

Відділ з питань пробації вважає, що виправлення обвинуваченого можливе без обмеження або позбавлення волі і він становить високої небезпеки  для суспільства.

Однак суд сприйняв цей висновок як рекомендаційний. Чоловіка засудили до 3 років в'язниці.

Чим обґрунтували таке рішення

На думку суду, більш мʼяке буде достатнім для виправлення особи та не відповідатиме суспільному інтересу в державі, яка протистоїть злочинній військові агресії Російської федерації. Якщо обвинувачений не понесе суворе покарання, його дії можуть стати негативним прикладом для інших.

Як вказано в ухвалі: «вирок суду, якщо інше не передбачено КПК України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції. На вирок суду може бути подана апеляція до Вінницького апеляційного суду через Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області протягом тридцяти днів з дня  його проголошення. Вирок не може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав заперечення обставин, які ніким не оспорювалися під час судового розгляду і дослідження яких було визнано судом недоцільним відповідно до положень ч.3 ст.349 КПК України», - йдеться в рішенні.