Суд понад три місяці не може почати розгляд по суті: стан резонансної справи коригувальника ракет по Яворівському полігону (ФОТО)
Подробиці ходу судової справи
Галицький районний суд міста Львова на етапі підготовчого судового засідання продовжив до 10 березня утримання під вартою для 72-річного колишнього члена КГБ Олександра Косторного, якого звинувачують в коригуванні російських ракетних ударів по Яворівському полігону.
Про це інформує «Судовий репортер».
Обвинувачений вкотре скаржився на проблеми зі здоров’ям та погані умови свого утримання в СІЗО. Говорив, що є інші засоби контролю поведінки, а його захисник Ярослав Гандзюлевич просив суду домашній арешт.
Так, 10 січня на судовому засіданні була мати військовослужбовця, який після обстрілів полігону вважається зниклим безвісти.
«Ви ще й собі жалуєте на своє, що ви сидите і вам так погано. А стільки людей ви спалили. Вам не шкода?» — після суду звернулась жінка до обвинуваченого.
У відповів Косторний стверджує, що трагедія сталася не з його вини. Він каже, що надіслав не карту з позначеними місцями для ракетних ударів, а відкриту схему риболовно-мисливських угідь, щоб показати своєму другу де збирає гриби. У справі про держзраду офіційно немає потерпілих. Мати зниклого військового була присутня в засіданні як вільний слухач.
Жінка розповіла ЗМІ, як востаннє спілкувалася зі своїм сином, котрий ще з 2014 року став на захист України. За день до обстрілу той повідомив, що в нього все добре, а наступного дня полігон обстріляли.
«Три неділі там був в Немирові, як той чорт дав ті ракети, згоріло 50 чоловік, а було всіх 400, каліки… Я їздила туди два рази, тільки з тієї казарми зосталися одні сходи. Я до того часу сина не можу поховати, нічого зробити… Вони всі кажуть, що він пропав безвісти», — розповідає мати.
За версією обвинувачення, на початку березня 2022 року в месенджері «Telegram» обвинувачений Косторний надіслав двом представникам РФ карту Яворівський полігону, розкривши розташування військовослужбовців і техніки ЗСУ.
«В чому ж мене звинувачують?! І це все, тому що я підтримую контакти, як стверджує прокурор, з КГБ, яке не існує вже більше 32 років. Як мені захистити свої і права обвинуваченого, і мої людські права. Я 30 років боровся за те, щоб в Україні дотримувались права людини. Я один із засновників Міжнародного товариства прав людини», — говорив суду обвинувачений. На лацкані піджака Косторний справді має значок «Міжнародне товариство прав людини».
У засіданні 10 січня адвокат вкотре заявляв про порушення права Косторного на захист, оскільки йому не дали доступу до території полігону, щоб подивитися місця обстрілів. Щоб прокурор міг із цього приводу надати письмові заперечення, суддя оголосив перерву.
Обвинувальний акт щодо Косторного передали до суду ще в кінці вересня минулого року.
Наразі адвокат не береться прогнозувати, коли суд зможе перейти до слухання справи по суті. Він каже, що буде узгоджувати ще інші можливі клопотання зі своїм клієнтом.
Нагадаємо, 13 березня 2022-го від обстрілів Яворівського полігону 61 людина загинула і ще 160 були поранені.
Дії Косторного кваліфікують як державну зраду, але не в умовах воєнного стану (ч. 1 ст. 111 ККУ), оскільки події сталися на початку березня, до внесення змін до статті 111 Кримінального кодексу. Йому загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої.
Як повідомлялося раніше, львів’янин, який коригував ракетні удари по Яворівському полігоні, може сісти за ґрати на 15 років.