Таксисти, перукарі і не тільки: в Україні депутати пропонують запровадити спецрежим оподаткування для певних самозайнятих осіб

Йдеться про спрощені умови для легалізації понад 500 тисяч самозайнятих осіб

Народні обранці зареєстрували законопроєкт №10166 щодо запровадження спеціального режиму оподаткування доходів, отриманих фізичними особами від здійснення окремих видів діяльності. Про це повідомив у Telegram перший заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики, народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк пише Цензор.нет

За словами нардепа, йдеться про спрощені умови для легалізації понад 500 тисяч самозайнятих осіб (кур'єрів, таксистів, майстрів манікюру, перукарів – всього 20 видів діяльності) та визначення юридичної площини для діяльності онлайн-платформ.

Документ має гармонізувати українське законодавство з Євросоюзом. Зокрема, привести податкове законодавство України у відповідність до вимог Директиви про адміністративне співробітництво (DAC7) щодо автоматичного обміну інформацією операторів цифрових платформ.

«Законом буде створено прозоре й зрозуміле регулювання діяльності онлайн-платформ. Адже в одних тільки Uber, Bolt, Uklon, Glovo – понад 300 тис. самозайнятих водіїв та кур'єрів. Цих платформ більше – Kabanchik тощо, їхня кількість зростає», – зазначив Жлезняк.

Як наголошує нардеп, ухвалення законопроєкту принесе додаткові надходження в бюджет, а також створить можливості «просто сплачувати податки для понад 500 тисяч самозайнятих і зрозумілі умови діяльності »операторів цифрових платформ".

Водночас, як переваги для громадян, він назвав спрощення та автоматизацію обліку, а також низький податок – 6% (для цієї категорії самозайнятих не потрібно реєструвати ФОП, наймати бухгалтерів, подавати звітність).

«Звичайно це по бажанню. Хто захоче – залишається на звичній для себе системі, яка діє зараз», – уточнив Железняк.

«Саме завдяки платформам, які надаватимуть податковій дані про доходи таких самозайнятих осіб, буде вирішено одну з найболючіших проблем – облік готівкових надходжень. Це детінізація економіки та суттєвий крок вперед у діджиталізації податків», – пояснив він.

Читайте також: у Раді пропонують в'язням крутити педалі і виробляти електрику

Законопроєкт є результатом тривалої системної роботи й залучення широкого кола експертів, діалогу між державою та бізнесом, взаємодії з банками, учасниками ЕВА, АСС, експертами Економічної платформи та іншими учасниками процесу.