Тепер військові можуть демобілізуватися за сімейними обставинами

Надана додаткова підстава для демобілізації військових: ВРУ прийняла законопроєкт

Верховна Рада України прийняла законопроєкт, згідно з яким військові зможуть демобілізуватися, якщо в них загинули або зникли безвісти близькі родичі

Про це інформує народний депутат України Олексій Гончаренко, пише «Еспресо».

«Надана додаткова підстава для демобілізації військових», – наголосив нардеп.

ВРУ ухвалила законопроєкт №8009 про внесення змін до статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» щодо розширення підстав звільнення з військової служби деяких категорій громадян в період воєнного стану.

Тепер військові можуть демобілізуватися за сімейними обставинами – якщо в них близькі родичі загинули або зникли безвісти. 

Народні обранці прийняли проєкт закону в цілому.

«Задля відновлення принципу справедливості, пропонується врахувати інтереси військовослужбовців та забезпечити їм право на звільнення з військової служби під час воєнного стану за умови, якщо їхні близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі та стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану», – пишуть в пояснювальній записці.

Також у Раді розглядали законопроєкт №8313 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань».

«Важливим пунктом цього законопроєкт є відпустка 60 днів для військових при демобілізації. І я закликаю залу при підготовці до другого читання вставити в цей законопроєкт питання збільшення відпусток нашим військовим», - наголосив Гончаренко.

Читайте також: спецслужби взялися за військового комісара Одещини, який давав вказівки підлеглим не призивати військовозобов’язаних.

Депутати прийняти проєкт закону в першому читанні та відправили документ на доопрацювання.