Тепла нема, але платіжки захмарні: як комунальники "забули" про мешканців однієї вулиці в Дніпрі (відео)

Усю зиму без опалення виживають мешканці однієї з вулиць Дніпра. Температура в квартирах не перевищує 11 градусів. А мешканці перших поверхів, окрім холоду, потерпають ще й від плісняви. Комунальники та тепловики на заяви людей не реагують уже кілька місяців. І перекидають провину один на одного, йдеться у «ТСН.16.45».

Оксана показує, як холод та вологість нищать кімнату дворічної Вероніки. Попри нещодавно зроблений ремонт, спати дівчинці доводиться в іншій кімнаті. Адже температура в дитячій не перевищує 11 градусів. Її батьки кажуть, рятуються лише завдяки електрообігрівачам — платіжки жахають!

«У рази 3 у нас! За 3 роки, що ми тут живемо, ще таких великих сум за електроенергію не було. Спимо вдягнені. Під кількома ковдрами і плюс обігрівач», — каже Оксана.

І хоч тепла у квартирах немає, рахунки за нього приходять регулярно — до 2000 грн на місяць. Люди кажуть, така зима у них вперше. Раніше будинки на їхній вулиці опалювалися від котельні заводу. Але вона вийшла з ладу і її закрили.

Переконують, бити на сполох почали як тільки похолодало. Але куди тільки не зверталися — все марно. Лише один раз прийшли слюсарі, зафіксували, що батареї крижані і на цьому все. Тим часом, крім холоду, у квартирах почала з’являтися пліснява. 

Натомість, у комунальному підприємстві, яке має постачати тепло у ці будинки, запевняють: про проблему вперше почули лише кілька днів тому, але вже знають, чому вона з’явилася. Мовляв, влітку, коли коштом місцевого депутата у будинках міняли труби, поставили не ті, що треба і гаряча вода у будівлі просто перестала надходити.

Люди ж, які майже усю зиму прожили без тепла, збирають документи, аби їм перерахували вартість комуналки. Юристи кажуть, зробити це можна, якщо довести, що тепла і справді не було. Тому всі свої скарги до комунальників радять оформляти письмово.

Після приїзду «ТСН», комунальники таки запустили гарячу воду в батареї. Та в більшості квартир так і не потеплішало. Виною усьому, кажуть тепловики, стара система опалення, яку треба міняти. І робити це пропонують пожильцям власним коштом.