Трамп не хоче захищати Україну, і Європі негайно потрібен "план Б", - оглядач FT
США та Європа досі не дійшли згоди щодо гарантій безпеки для України та допомоги Києву
Путін не хоче миру, що підтверджує масований удар по Україні в ніч на 7 вересня, який став одним із наймасштабніших від початку повномасштабної війни. Незабаром після цього президент США Дональд Трамп підтвердив, що він готовий посилити санкції проти Росії.
Британський журналіст і політичний оглядач Гідеон Рахман заявив про це у своєму матеріалі для Financial Times.
Рахман нагадав, що 4 вересня президент США провів телефонну розмову з європейськими лідерами, серед яких були Емманюель Макрон із Франції, Джорджа Мелоні з Італії, Александр Стубб із Фінляндії, голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн і президент України Володимир Зеленський.
Журналіст зазначив, що європейські лідери впевнені в тому, що їм вдалося переконати Трампа та його адміністрацію посилити вторинні санкції щодо покупців російської нафти і газу, а також збільшити військову допомогу Україні. У Білому домі ж закликають європейські країни повністю відмовитися від російських енергоресурсів, щоб США посилили тиск на Москву.
Компромісним результатом стало те, що Європа продовжуватиме зусилля з припинення всіх закупівель енергоресурсів у Росії, а Вашингтон чинитиме тиск на Угорщину та Словаччину. Рахман нагадав, що раніше міністр фінансів США Скотт Бессант підтвердив, що мета полягає в тому, щоб посилити тиск на російську економіку і "щоб США і ЄС робили це разом".
Також Трамп під час телефонної розмови критикував європейських лідерів за те, що вони не вживають жодних дій, щоб чинити тиск на Китай, який є найбільшим покупцем російських енергоресурсів. Журналіст додав, що у відповідь на це Європа погодилася співпрацювати зі США в питанні вторинних санкцій, спрямованих проти Пекіна.
На думку Рахмана, посилення санкцій може чинити реальний тиск на Путіна, оскільки російська економіка значною мірою залежить від доходів від експорту нафти і газу. Він додав, що вже є ознаки того, що економіка країни відчуває дедалі більший тиск.
Проте військовий тиск на Україну також посилюється. Рахман підкреслив, що США і Європа знають, що їм потрібно щось зробити, щоб його послабити.