Тринадцятою жертвою злочинного обстрілу Краматорська стала відома письменниця зі Львова (ФОТО)

Жінка померла після отриманих травм

Однією з жертв російського ракетного удару по Краматорську 27 червня є письменниця родом зі Львова Вікторія Амеліна. Про це повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький.

Вона отримала поранення несумісне з життям.

«Письменниця, громадська діячка, членкиня Українського ПЕН, засновниця Нью-Йоркського літературного фестивалю на Донеччині. З початком повномасштабної війни – документувала воєнні злочини росії на деокупованих територіях. Це величезна втрата для всієї України. Світла пам'ять. Співчуття рідним», - повідомив максим Козицький.

Важку новину попередньо повідомили у PEN-клубі.

«З величезним болем повідомляємо, що 1 липня в Лікарні Мечникова у Дніпрі перестало битися серце письменниці Вікторії Амеліної. Її життя обірвалося через поранення, несумісне з життям, спричинене ракетним ударом російських окупантів по ресторану в Краматорську 27 червня 2023 року. Ми повідомляємо цю новину нині, коли про неї дізналися всі рідні Вікторії та з їхньої згоди».

Вікторія стала 13 загиблою після злочинного обстрілу Краматорська 27 червня.

Що відомо про Вікторію Амеліну

27 червня Вікторія Амеліна, українська письменниця, членкиня Українського ПЕН та документаторка воєнних злочинів в організації Truth Hounds, перебувала у Краматорську разом із делегацією колумбійських журналістів та письменників. Коли вони вечеряли в ресторані Ria Lounge у центрі міста, російські окупанти завдали ракетного удару по цій будівлі, внаслідок чого Вікторія отримала тяжкі поранення. Лікарі та парамедики у Краматорську та Дніпрі робили все можливе, щоб урятувати її життя, але, на жаль, поранення було смертельним. В останні дні життя Вікторії поруч із нею були її рідні та друзі.

Через повномасштабну війну Росії проти України Вікторія Амеліна стала не тільки письменницею. Із літа 2022-го вона приєдналася до правозахисної організації Truth Hounds. Вікторія разом із командою працювала як документаторка воєнних злочинів на деокупованих територіях на сході, півдні та півночі України, зокрема у Капитолівці на Ізюмщині, де знайшла щоденник убитого росіянами письменника Володимира Вакуленка.

Читайте також: Українська волонтерка показала в Instagram іноземних інструкторів у кафе Краматорська, після чого туди стався приліт з багатьма жертвами (ФОТО)

У цей же час Вікторія розпочала роботу над своєю першою нон-фікшн книжкою англійською мовою War and Justice Diary: Looking at Women Looking at War, який незабаром має вийти друком за кордоном. У цій книжці Вікторія розповідає про українських жінок, котрі документують воєнні злочини, та їхнє життя під час війни. Також письменниця займалася активною адвокаційною роботою: зверталася до урядів інших країн про надання зброї Україні, а також вимагала справедливості й створення спеціального міжнародного трибуналу для всіх винуватців російських воєнних злочинів проти України, говорила про спільну антиколоніальну боротьбу українців та інших народів світу.

Для довідки: Вікторія Амеліна народилася 1 січня 1986 року у Львові.

У шкільні роки переїхала з батьком до Канади, однак невдовзі вирішила повернутися в Україну.

2007 року отримала ступінь магістра комп’ютерних технологій у НУ «Львівська політехніка» з відзнакою.

У 2005–2015 роках працювала в міжнародних технологічних компаніях.