У ДСНС пояснили, де не варто ховатися під час ракетного удару
Поради від рятувальників
Рятувальники вважають панельні будинки найнебезпечнішими під час ракетних обстрілів, а монолітні споруди — більш захищеними. Про це в ефірі телемарафону розповів заступник керівника ДСНС у Київській області Богдан Данилюк.
«Найбільших руйнувань зазнають панельні будинки, оскільки вони складаються, як карткові будинки. Є випадки, коли під час обстрілу такого будинку люди виживали. Ці будинки, коли складаються, під ними залишається великий простір, то люди там можуть вижити. Якщо це цегляний будинок, якщо пішов ракетний обстріл і будинок руйнується, то він розпадається на такі дрібні матеріали, що там вижити дуже важко», — сказав Данилюк.
Він додав, якщо людина не потрапила в епіцентр вибуху, а її просто привалило або заблокувало будівельними конструкціями, то можливі переломи, подряпини, струси головного мозку.
Данилюк наголосив, що під час повітряної тривоги потрібно ховатись в укриттях спеціально для цього створених.
«Якщо це населений пункт сільської місцевості, то у людей є свої місцеві льохи, в яких також можна сховатись», — сказав представник ДСНС.
Якщо людина знаходиться під час прильоту посеред двох стін, то це збільшує шанси на життя.
«Якщо це буде удар з боку фасадного будинку, то чим більше перегородок, тим більше ймовірність залишитись живим. У панельних будинках я взагалі не рекомендував би залишатися, у монолітних будинках дуже добре захищають ліфтові шахти, вони є повністю з моноліту, залізобетонні. Але все ж таки потрібно спускатись в укриття», — додав Данилюк.
Нагадаємо, росіяни вдарили по Харкову: є поранені та загиблі.