У дитячому таборі діти відпочивають під російські пісні «День побєди» та «Катюшу» (ВІДЕО)

У дитячому таборі «Чайка», на Хмельниччині, діти проводять дозвілля під музику і пісні російських виконавців, значна частина яких є персонами нон-ґрата в Україні.


Як інформує «Варта1», про це повідомила на своїй сторінці у «Facebook» волонтер Леся Іващенко, яка з групою дітей-пластунів перебуває у розташованому поруч РЦ «Берег надії».


«Наш табір проходить у РЦ «Берег надії» у селі Головчинці, Хмельницької області, й має спільну територію з дитячим табором «Чайка». Ми тиждень намагались порозумітись з працівниками табору «Чайка» в особі «головної піонервожатої» (як вона себе називає), інших вожатих і місцевого ді-джея, яких ми просили не вмикати на увесь табір Басту, Моргенштерна та ще купу російських виконавців, значна частина яких є персонами нон-ґрата в Україні. А потім ми почули «Катюшу», «День пабєди» і спробували з’ясувати що взагалі відбувається…», — зазначає у дописі Леся Іващенко.


Вона повідомила, що «у відповідь на розмову прибули дві дами і тоді ми дізнались, що наша програма націоналістична, а у них діти «не такі», що то діти просять «ставити» пісні заборонених виконавців, що «А ви що не святкуєте дєнь пабєди?» і що «ви відпочиваєте і нам та нашим дітям відпочивати не заважайте». І ще багато-багато чого. Наприклад, що вони, бідненькі, можливо і вмикали б українські пісні, та «на жаль, немає якісної української музики».


Волонтер  зазначила, що відповіді на питання чи поставили б вони, блатняк на прохання дітей та як нам пояснювати дітям, у котрих батьки були, або є зараз на фронті постійну мишебратську музику на таборі — ми не отримали.


«У мене є запитання до управління освіти Хмельницька міська рада: хто затвердив план виховної роботи табору «Чайка»? Чи є в тому плані святкування незрозуміло чого під радянські пісні про «Дєнь пабєди»? І — просто цікаво — який саме виховний момент мав би бути закладений у цьому дійстві? Чи це для вас є нормальною практикою, що щодня дітям в українському таборі на території України вмикають не просто російськомовні пісні, а пісні заборонених в Україні виконавців? І найголовніше, хто допустив до роботи з дітьми персонал, який поводить себе як, ще раз перепрошую, якась гопота, та вкладає в голови наших з вами дітей свої ватні переконання?», — наголошує у дописі Іващенко.


Згодом, вона повідомила, що «керівництво табору «Чайка» і «ді-джея», зі слів представників управління освіти, звільнили».


«Чи це було нашою метою? Звичайно ж ні! Ми лише наполягали на дотриманні законів України. Я вважаю, що на 30 році Незалежності України та 8 році російсько-української війни такого без будь-яких прохань чи нагадувань не має бути не лише в дитячому таборі, а взагалі в нашій країні!», — написала Іващенко.


[arve url=«https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=476&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Flesia.ivashchenko%2Fvideos%2F2924880757828473%2F&show_text=false&width=269&t=0» aspect_ratio=«269:476» loop=«no» muted=«no» /]