У дитячих садочках Львова запровадять статеве виховання
Із вересня у дитячих садочках та школах Львова плануюють впровадити сексуальне (статеве) виховання. Про це пише 032.ua.
Світлана Локотко, методист навчально-методичного цетру міста Львова наголошує, що сексуальне виховання є частиною статевого, яке будуть впроваджувати в садочках та школах. Розмов на таку тему батьки не повинні соромитися, навпаки, з дітьми повинні обговорювати це задля уникнення проблем у майбутньому.
«Удома батьки не мають уникати цієї теми, вони мають говорити з дитиною відповідно до її віку та розвитку. Ми повинні навчити педагогів та батьків вчасно та правильно про це говорити, адже деякі питання у 14 років обговорювати вже запізно», — наголосила жінка.
Батькам варто знати, що статеве та сексуальне виховання не буде окремим предметом чи заняттям у закладах освіти.
Це буде впровадження виховних елементів у весь освітній процес. Педагоги повинні спілкуватися з дітьми про це упродовж всього дня та відповідати на нетипові питання.
«Це буде схоже на процес спілкування з дітьми упродовж всього дня. У цій програмі робитимуть акценти на те, як дорослий має реагувати на певні запитання, поведінку дітей, щоб їм не нашкодити. Також ми робимо акцент на безпеку тіла дитини та адекватну поведінку. Якщо говорити про статевий розвиток дитини, то він передбачає навчання особистої гігієни», — додала Світлана Локотко.
Метою програми буде навчити педагогів та батьків реагувати на поведінку дитини, відповідати на незручні питання, навчити дитину розуміти її організм та потреби. У відповідь дитина буде отримувати усю потрібно інформацію вчасно і відповідно до її віку та розвитку.
Статевому вихованню викладачі дитсадочків будуть навчатися за допомогою лекцій психологів та спеціалістів у цій сфері. Відповідне навчання також можуть проходити і батьки, задля обговорення цієї теми вдома.
За словами Світлани Локотко, спочатку сексуальне навчання запровадять у форматі пілотного проекту у певних дитсадках. Дозвіл на проведення таких розмов повинне дати керівництво освітнього закладу разом із батьками дітей. До слова, це буде не обов’язковим навчанням, тож батьки зможуть відмовитися від нього.
«Якщо батьки плануюють відмовитися від такого виховного процесу, то це їх право. Однак, ми обов’язково будемо з ними говорити про причини їх відмови, ймовірно якісь страхи та хвилювання. І ці всі речі — це нормальне явище. Я гадаю після того як ми пояснимо всі нюанси, сумнівів у них не залишиться», — додала методист.