У ЄС відреагували на масові звільнення українських чиновників та корупційні розслідування

Боротьба з корупцією є однією з умов для надання Україні фінансової допомоги з боку ЄС

За словами прессекретарки Єврокомісії Ани Пісонеро, боротьба з корупцією є однією з умов для надання Україні фінансової допомоги з боку ЄС.

У Європейській комісії прокоментували корупційні розслідування та відставки серед представників влади України. Прессекретарка Єврокомісії з питань розширення та сусідства Ана Пісонеро заявила на брифінгу у Брюсселі, що зусилля України щодо проведення антикорупційних реформ схвалюються, повідомив кореспондент видання «Укрінформ».

«Так ми взяли до уваги повідомлення про те, що Національне антикорупційне бюро України розслідує ці випадки. Існує загальне правило — ми не коментуємо кримінальні розслідування, що продовжуються. Але ми схвалюємо той факт, що владні структури України серйозно ставляться до цих проблем», — сказала Пісонеро.

Спікерка Єврокомісії вказала на те, що висновок ЄС щодо заявки України на членство передбачає посилення боротьби з корупцією на високому рівні та проведення відповідних розслідувань.

Пісонеро зазначила, що Київ уже здійснив низку важливих кроків у цьому напрямку. Йдеться про призначення голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та початок відбору нового директора Національного антикорупційного бюро.

За словами Ани Пісонеро, Єврокомісія повною мірою оцінить зусилля України щодо зміцнення антикорупційних інституцій восени 2023 року.

«Антикорупційна діяльність є ключовим фактором у процесі розширення ЄС, а також умовою надання макрофінансової допомоги від ЄС», — заявила речниця.